Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Killing uuest kooslusest: nendega võib OM-kohta püüda

Vaata fotosid Pocinho treeninglaagrist!

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Sten-Erik Anderson (vasakul) ja Geir Suursild Pocinho treeninglaagris. | FOTO: Matti Killing

SÕUDMINE. Eesti sõudekoondis valmistub parasjagu hooajaks Portugali külakese Pocinho sõudekeskuses, kus lisaks meie neljapaadile (Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endrekson, Kaspar Taimsoo) on harjutamas ka Sten-Erik Anderson, Geir Suursild ja Oskar Kuzmin. Kui eelmisel hooajal sõudis Anderson kahepaadis koos Kaur Kuslapiga, siis praegu on ta ühte paati istunud Suursillaga.

Eesti neljapaadi liikmed Pocinho treeninglaagris. | FOTO: Matti Killing
Kaspar taimsoo (vasakul) ja Tõnu Endrekson Pocinho treeninglaagris. | FOTO: Matti Killing
Allar Raja (vasakul) ja Andrei Jämsä Pocinho treeninglaagris. | FOTO: Matti Killing
Eestlased Pocinho treeninglaagris. | FOTO: Matti Killing

Kuslap on alates sügisest keskendunud ülikooliõpingutele, et likvideerida võlgnevusi, mis on eelnevatel aastatel seoses sportimise tarbeks võetud akadeemiliste puhkustega tekkinud. Koondise peatreeneri Matti Killingu sõnul võib ühte paati istunud Andersoni ja Suursilla duost asja saada.

«Praegune variant pole eelmisest duost (Anderson-Kuslap) kehvem. Anderson ja Suursild pakuvad kahesel sõites ka meie neljapaadi liikmetele konkurentsi. Tundub, et nende kooslusel on jumet. Praegu arvan, et võib vabalt olümpiakohta püüdma minna,» sõnas Killing. «Eks kevadel vaatame asjad üle.»

Neljapaadil on OM-pilet taskus, viimased pääsmed aga jagatakse välja 23.–25. maini Luzernis peetaval regatil. Luzerni meeste kahepaadivõistluselt pääsevad kaks paremat Rio de Janeirosse.

«Eks esimesed võistlused annavad täieliku pildi, kuid õnneks proovimiskohti on,» sõnas Killing, viidates OM-valikvõistlusele eelnevatele Horvaatia lahtistele meistrivõistlustele, hooaja esimesele MK-etapile ning Brandenburgis peetavale EMile. «Suursild on praegu õppimise  tagaplaanile jätnud ning teeb terve programmi kaasa,» täpsustas Killing ning lisas, et samasuguses koosseisus minnakse ka veebruaris Pocinhos peetavasse veelaagrisse.

Pocinhos harjutavad sõudjad esimest korda ning sealsed olud olevat igati head. Veebruaris tuleb sinna treenima ka Šveitsi neljapaat, et üheskoos eestlastega hooajaks vormi koguda. «Tuleb huvitav laager. Neljased saavad omavahel koos korralikke lõigutrenne teha ja konkurents on alati edasiviiv jõud,» ütles Killing, olles rahul, et eelmise aasta MMi viies paatkond tuleb mullu pronksmedalid kaela saanud nelikule konkurentsi pakkuma.

Tagasi üles