Ehlvest tuleb pika pausi järel Eestisse malet mängima

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Andres Kalvik
Copy
Jaan Ehlvest.
Jaan Ehlvest. Foto: Liis Treimann

Rahvusvaheliste suurmeistrid Jaan Ehlvesti ja Viktor Kortšnoi osalevad 26. -28. novembrini toimuval Pühajärve kiirmaleturniiri.

Ehlvest maletas viimati Eestis seitse aasta tagasi, kutse tulla Pühajärvele maletama võttis ta vastu hea meelega. Enne turniiri jagab Ehlvest nelja päeva jooksul Pühajärve Puhkekeskuses maletarkust Eesti tulevikumehele Ottomar Ladvale, kes tuli suvel Serbias Euroopa noorte kiirmale meistriks.
«Kortšnoid võib kindlasti pidada 20. sajandi malelegendiks,» ütles turniiri idee autor Urmas Randma. «Kortšnoi oli pretendent male maailmameistritiitlile aastatel 1962-1987 ning samuti peetakse teda üheks kõigi aegade parimaks turniirimaletajaks.»

Kortšnoi tuli neli korda maailma tugevaima malemaa NSV Liidu meistriks. Emigreerunud 1976. aastal Läände, mängis ta 1978. aastal erakordset rahvusvahelist tähelepanu pälvinud MM-matši Anatoili Karpoviga.

Randma lisas turniiri taset kommenteerides, et lisaks Ehlvestile ja Kortšnoile osalevad Pühajärvel ka Eesti suurmeistrid Kaido Külaots ning Meelis Kanep ning rahvusvahelised meistrid Riho Liiva, Aleksander Volodin ja Olav Sepp ning põhjamaade tippmaletaja, suurmeister Tomi Nyback Soomest.
Kultuuritegelastest osalevad lavastaja ja näitleja Roman Baskin, kirjanikud Jüri ja Ülo Tuulik, teatritegelane Jüri Järvet jun jne. Meediategelastest osalevad turniiri Igor Rõtov Äripäevast, Priit Leito TV3st ja meediakonsultant, Gerd Kanteri tiimi juht Raul Rebane.

Ärimaailma esindajatest väärib kindlasti märkimist investeerimispankur Olev Schults, kes on tulnud males amatööride maailmameistriks.

Pühajärve Rahvusvaheline kiirmaleturniir toimub 11. korda. Koguni 32 maletaja hulgas osalevad kõrvuti suurmeistritega malefanaatikutest kultuuri- ja sporditegelased, ajakirjanikud, ärimehed. Maletajad on jaotatud tugevusgruppidesse mis määrab mõtlemisaja pikkuse (näiteks 1 grupi ja 5 grupi suhe on 2:18).

Süsteem, kus suurmeistril on 2 minutit mõtlemisaega malefanaatiku 18 minuti vastu, muudab partiid väga pingeliseks ja üllatusterohkeks.

Märksõnad

Tagasi üles