Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Range dopingukontroll tagas Eesti kulturistidele medalisaju

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Eesti kulturismi ja fitnessi koondis | FOTO: EKFL

Eelmisel aastal Hispaanias peetud kulturismi Euroopa meistrivõistluste dopingukontrollide tulemused tehti avalikuks. Kokkuvõttes teenis Eesti kulturismi- ja fitnessikoondis kokku 8 medalit, millest 3 kulda, 2 hõbedat ja 3 pronksi.

Oleg Anissimovi kategoorias kuldmedali võitnud Fedir Khashalov andis positiivse dopinguproovi, mistõttu tõusis Anissimov koha võrra kõrgemale ning võitis auväärt kuldmedali. Lisaks on ta tulnud ka 2015. aastal maailmamestriks. Seega võitis Anissimov 2015. aastal fitnessis nii EMi kui ka MMi.

Peep Reinarti kategoorias (klassikaline kulturism -171cm) andsid positiivse proovi kullale tulnud venelane Aleksei Isupov ning pronksmedalist, itaallane Antonio Primiceri. Reinart tõusis sellega viiendalt kohalt pronksmedalile.

Imre Vähi klassikalise kulturismi kategoorias -180cm põrusid dopingukontrollis 1. koha võitnud Adreas Fotiadis ning 3. kohale tulnud Ersen Oznesil. Imre tõusis kaheksandalt kohalt kuuendale.

Viimastel aastatel on rahvusvaheline kulturismi ja fitnessi liit (IFBB - International Federation of Bodybuilding and Fitness) võtnud oma eesmärgiks võidelda dopingu kasutamise vastu. Üha enam teostatakse dopingukontrolle ning seda näitab ka suur hulk positiivseid proove (näiteks EM-il võetud ainuüksi klassikaliste kulturistide proovidest osutusid 15st tulemusest 9 positiivseks). Eestlastest käis EM-il dopingukontrollis 3 sportlast - kõik tulemused olid negatiivsed.

Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit on pidevaid dopingukontrolle teostanud alates 2001. aastast. 2015. aastal viidi läbi Eestisisestel kulturismi ja fitnessi võistlustel 11 dopingukontrolli, kus kõigi tulemus osutus negatiivseks. Tänu rangele dopingupoliitikale jõuavad eestlased üha enam rahvusvahelistel tiitlivõistlustel medalitele ning tõustakse parematele kohtadele ka peale dopingukontrollide tulemuste avaldamist

Eesti koondise tulemused EM-il pärast dopingukontrollide avaldamist:

Kristina Koroljak - naiste fitness -163cm I koht/absoluutkategooria võit

Endla Vaher - naiste fitness +163cm I koht

Oleg Anissimov - meeste fitness I koht

Raigo Kuusnõmm - 75kg II koht

Rain Kuusnõmm - klassikaline kulturism -168cm II koht

Ott Kiivikas - kulturism -85kg III koht

Peep Reinart - klassikaline kulturism -171cm III koht

Reet Reimets - bikiini fitness -169cm III koht

Johanna Lond - juunioride fitness +163cm IV koht

Regina Krukovskaja - bikiini fitness -160cm VI koht

Imre Vähi - klassikaline kulturism -180cm VI koht

Tagasi üles