Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Madis Kalvet: 13-aastane täielik proff, kellelt on ainult õppida

3
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kelly Sildaru X-mängude võidu järel jaapanlaste telekaamerale autogrammi andmas. | FOTO: Madis Kalvet

Kelly Sildaru tunnustatud mänedžer Michael Spencer tunnistas päev enne X-mängude naiste pargisõidu finaali Postimehele, et tema eesmärk on teha eestlannast maailmakuulus bränd. Eesti aja järgi reede hilisõhtul tegi Sildaru Spenceri töö lihtsamaks, sest tõusis talviste X-mängude läbi aegade kõige nooremaks võitjaks. Sportliku edu kõrval on vähemalt sama oluline või isegi olulisem see, mis toimus võistlusraja kõrval, ja seal teeb 13-aastane koolitüdruk teistele Eesti atleetidele juba praegu silmad ette.

Tippsportlasest saab suur sportlane, kui teda tuntakse peale tulemuste veel millegi poolest. Enamasti aitab brändi tuntusele kaasa mõni iseloomulik käitumisviis. Kõik spordisõbrad teavad, kuidas tähistavad oma võite sprindikuningas Usain Bolt ja pikamaajooksja Mo Farah või kuidas hüppab Madridi Reali jalgpalliklubi ründeäss Cristiano Ronaldo pärast värava löömist õhku ja maandub, jalad harkis.

Oma brändi kinnistamiseks tegi Sildaru reedel igatahes palju. Kui võistlustel, mida USA noored jälgivad teleri vahendusel ülima entusiasmiga, teadvustatakse iga natukese aja tagant, et «Sildaru tants» on uus kuum sõna, siis nii ka on. Suurel sportlasel peab peale tulemuste olema veel midagi, mille järgi maailm teda tunneb, ja selles vallas ongi eestlannal nüüd samuti esimesed sammud tehtud. Kõige tähtsam on siinkohal see, et lõbusat võidutantsu sai löödud vigursuusatajate jaoks kõige suuremal areenil.

Ja tähelepanu tõmbas Sildaru tantsusamm kohe. Kui internet lõi sellest kihama, siis kohapeal tuli tal ka telekaamerate ees seda mitmel puhul pärast võistlust korrata, ja iga kord sai seda ka tehtud. Kui pargisõidu võistlus kestis lõpuks veidike üle ühe tunni, siis sellele järgnenud intervjuu- ja fotosessioonid võtsid kokku veel pikema aja. Eesti, Ühendriikide ja Norra ajakirjanike kõrval oli Kelly edust huvitatud ka mitu Jaapani väljaannet. Nii andis Sildaru jaapanlaste videokaamerale autogrammi, nagu võib näha maailmakuulsate sportlaste puhul.

Kui tantsimisega näitas Kelly publikule oma lõbusamat poolt, siis samal ajal demonstreeris ta Aspenis ka kaastundlikku ja inimlikku poolt. X-mängudel võisteldes kandis eestlanna paremal käel valget linti neli aastat tagasi treeningul saadud vigastuste tõttu surnud Kanada vigursuusataja Sarah Burke’i auks.

Tihtipeale ei teadvusta Eesti sportlased endale, et sponsorite leidmiseks on vaja pidevalt suhelda ja ennast tuleb tulevastele toetajatele teha atraktiivseks partneriks. Siinkohal on oluline just viimane sõna – partner. Tänapäeval on juba keeruline leida vanadest aegadest tuntud sponsorlust, kus sportlasele kanti raha üle ja tehingu märgiks kandis atleet vastavat logo. Tänapäeval tahab ka toetaja aina enam midagi vastu saada ja oluline on vastastikune koostöö. Sildaru puhul ongi näha, et pidevalt käib sihipärane töö, et olla toetajatele vääriline ja atraktiivne partner, ning selles vallas tasuks väga paljudel Eesti sportlastel temast eeskuju võtta.

Tagasi üles