Suurt võitu vajanud Rock sai kindla kaotuse ja langes eurosarjast välja (1)

Tartu Ülikool/Rocki korvpallimeeskonna eurohooaeg on ametlikult läbi, sest FIBA eurosarja R-vahegrupi viimase vooru kohtumises kaotati kodus Venemaa klubile Krasnojarski Jenissei 70:96. Edasipääsulootuse säilitamiseks oleks tartlased vajanud vähemalt 19-punktilist võitu. R-vahegrupp lõpetati ühe võidu ja viie kaotusega.

Juba avaminutitest kaotusseisu jäänud Rocki resultatiivseim oli Gert Dorbek 12 punktiga, Jenisseile tõi David Kennedy 19 punkti.

Mängu käik:

Tere õhtust! Rocki ja Jenissei euromängu alguseni on jäänud 15 minutit.

Nagu teada, siis ei tee Rocki poolelt kindlasti kaasa Marek Doronin ja Timo Eichfuss. Reielihase vigastusga hädas olnud Tanel Kurbas teeb küll soojendust kaasa, aga platsile pole oodata tedagi. Viirushaigus kimbutas Janar Taltsi ja Karolis Petrukonist, aga nemad peaks siiski mängima.

Rocki algkoosseis: Tanel Sokk, Gert Dorbek, Kent-Kaarel Vene, Brian Harper, Karolis Petrukonis. Jenissei alustab nii: Tony Taylor, Vladimir Pitškurov, David Kennedy, Delroy James, Tim Ohlbrecht.

Ja mäng algas!

0:2

Kennedy viib kahe ja poole minuti järel külalised juhtima.

0:2

Rocki rünnakud lõpetas kahel korral järjest Tanel Soku äss.

2:5

6.12 esimese veerandaja lõpuni ja Petrukonis avab kahe vabaviskega lõpuks Rocki punktiarve.

2:9

Harper paneb korvi alt mööda ja tegutseb kaitses pehmelt. Rock vajas juba enne mängu imet, aga nüüd on vaja tagasi teha juba 26 punkti.

2:14

Rock ei leia Jenissei maa-ala kaitse vastu mingit rohtu.

4:14

Nüüd teeb vahetusest mängu sekkunud Talts ilusa läbimurde.

13:23

Jenissei venelased Vzdõhalkin ja Sergejev lõpetavad esimese veerandaja kolme tabava kaugviskega, neist viimased kaks olid päris raskelt positsioonilt.

13:23

Esimene veerandaeg läbi. Kui veerandajaga 13 punkti visata, siis kaugele ei jõua.

13:23

Rockile on kolm punkti toonud Talts ja Sutt, Kennedy Jenisseile seitse punkti.

13:23

Algas teine veerandaeg.

17:25

Talts tabab tahakaldelt viske.

17:25

Pisut üle kahe minuti mängitud ja Rockil on meeskondlikud vead juba täis.

21:25

Harper ja Sokk toovad Rocki nelja punkti kaugusele ja Jenissei võtab aja maha.

27:31

Dorbekilt kolmene, aga vahe ei vähene.

27:34

Kohe paneb Vzdõhalkin kaugviske vastu ja nüüd on Gert Kullamäe kord aeg maha võtta. Poolajani pisut üle nelja minuti.

27:37

Samalt mehelt veel üks kolmene.

27:37

Rocki viskeprotsent on 36, Jenisseil selgelt parem ehk 50 protsenti.

27:41

Nüüd on vist kõik läbi, sest 23 minutiga 33 punkti tagasi ei tee.

32:45

Vene ja Taylor vahetavad kolmeseid.

34:49

Esimene poolaeg läbi.

34:49

Rocki resultatiivseim on Talts üheksa punktiga, Jenisseile on Vzõhalkin toonud juba 14 silma.

34:49

Eriti paistsid Rocki meestest silma Žabas ja Harper, seda kahjuks halva kaitsetööga.

34:49

Algas teine poolaeg.

36:54

Ei midagi uut, Jenissei saab häid viskeid ja vahe kasvab.

42:59

Jenissei üks liidreid Delroy James ei halasta ja viskab rünnakuaja viimasel sekundil sisse.

50:66

Kolmanda veerandi lõpuni alla kahe minuti.

50:70

Kolmas veerandaeg läbi.

50:70

Rocki resultatiivseimaks on tõusnud Dorbek 12 punktiga, Jenisseile on Vzdõhhalkin toonud 16 punkti.

59:76

Neljanda veerandaja alguses on mäng päris lahtiseks läinud.

59:78

Vahe pole enam suurenenud, aga Jenissei liigub kindla võidu suunas. Mängu lõpuni 3.15.

65:90

Nüüd käriseb Jenissei edu ikkagi päris suureks.

65:90

Mäng läbi.

Möödunud nädalal alistas Rock võõral väljakul Itaalia klubi Cantu 76:71 ja säilitas sellega võimaluse pääseda vahegrupist edasi 16 parema hulka. Edasipääsuks vajavad tartlased aga kodusaalis suurt võitu.

Haiguste ja vigastuste küüsis vaevlev Rock peab ülitähtsas euromängus hakkama saama ilma Marek Doronini, Tanel Kurbase, Timo Eichfussi ja võib-olla ka Janar Taltsita.