K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rammo, Karpak ja Puusta maailma edetabelis kõrgetel kohtadel

Madis Kalvet
Facebook Twitter
Comments
Ingrid Puusta.
Ingrid Puusta. Foto: Riina Ramst

Rahvusvahelise Purjetamisliidu ISAF  maailma edetabelis mahuvad Eesti sportlastest kahekümne parima sekka praeguse seisuga Karl-Martin Rammo Laser Standardil, Deniss Karpak Finnil ja Ingrid Puusta naiste RS:X purjelaual.

Laser Standardil on Rammo (ROPK/TJK) kerkinud üldises paremusjärjestuses 14. kohale. Esimene on Austraalia purjetaja Tom Burton.

Karpak (KST) on Finn klassi värskes edetabelis tõusnud 15. positsioonile ning Lauri Väinsalu (ROPK/TREV2) on 44. kohal. Juhib Giles Scott Suurbritanniast.

Naiste RS:X purjelauaklassis on Puusta (NYCS) kerkinud 16. reale. Esikohal on Bryony Shaw Suurbritanniast.

Marjaliisa ja Elise Umb (Maru) on naiste 470 klassis edetabeli 32. kohal. Juhivad britid Hannah Mills ja Saskia Clark.

Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK/TJK) paiknevad 49erFX klassis 44. positsioonil. Esikohal troonivad brasiillannad Martine Soffiatti Grael ja Kahena Kunze.

Laser Radial klassis asetseb Anna Pohlak (TJK) 58. kohal. Edetabeli tipus on belglanna Evi Van Acker.

Lohesurfi klassis Formula Kite on eestlastest Ranno Rumm (KTE) 35. ja Madis Kallas (KTE) 42. positsioonil, esikohal aga poolakas Blazej Ozog.

ISAF maailma edetabel järjestab purjetajad nende viimase 12 kuu jooksul saavutatud parimate võistlustulemuste põhjal. Regatil kogutud punktisumma sõltub kolmest tegurist: võistluse reiting, võistlejate arv regatil ning sportlase tulemus võistlusel. Punkte on võimalik saada ISAF Grade’i omavatel regattidel võisteldes. Edetabeli esinumber on kõrgeima punktide arvuga sportlane kuue regati lõikes.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles