Tartu maratoni eelsõidud viiakse üle Tehvandile

Tehvandi kunstlumering

FOTO: Peeter Liik

Sel pühapäeval, 14. veebruaril, toimuvad 5. Tartu teatemaraton ja Tartu maratoni avatud raja sõidud originaalraja asemel Tehvandi kunstlumeringil. 

«Praktiliselt olematute lumeolude pärast ei ole võimalik teatemaratoni ja avatud raja sõite pidada vastavalt algsele plaanile Elva ja Otepää vahelisel 63 kilomeetri pikkusel originaalrajal,» ütles võistluste direktor Indrek Kelk.

«Täna saame öelda, et 90-protsendilise tõenäosusega saame need sõidud korraldada pühapäeval Tehvandi kunstlumerajal. Lõpliku kinnituse toimumise kohta anname neljapäeva hommikul. Väike küsimärk on veel õhus seoses sellega, kuidas Tehvandi rada selle nädala vihmasadudele vastu peab,» lisas Kelk.

Tehvandil on sõidetav 2,6 km pikkune ring, mida teatemaratoni iga vahetus läbib kolm korda, ehk teatesõidu pikkus oleks 4 x 7,8 km. Avatud rajal osalejatel on valikus 6 ja 12 ringi variant ehk 15,5 ja 31 kiilomeetri distants.

Suurim muudatus võrreldes tavaprogrammiga on see, et teatemaratoni ja avatud raja sõidud on ohutuse huvides eri aegadel.

Teatemaratoni start on pühapäeva hommikul Tehvandi suusastaadionil kell 9. Kolm tundi pärast seda ehk kell 12 saavad stardi avatud raja sõitjad, kes lastakse rajale väikeste vahedega kuni 30-liikmelistes gruppides.

Tänaseks on 5. Tartu teatemaraotnile kirjas 44 võistkonda ning avatud raja sõitudele 117 suusatajat. Ehk kokku peaks pühapäeval stardis olema ligi 300 suusatajat.

44. Tartu maratoni põhisõitude kohta tehakse ametlik otsus hiljemalt 15. veebruaril, kuid tänase seisuga on põhimaratoni toimumine originaalrajal äärmiselt vähetõenäoline.

Tagasi üles