Fotod: Kevin Renno tagasitulek maksis vastasele kaks hammast

Kevin Renno vs Ernestas Dopkus. FOTO: Erakogu

Laupäeval Tallinnas toimunud lahtistel Võitluskunstide Mängudel läks pooleteise aasta järel taas võistlusringi naasnud taipoksija KevinRenno vastamisi endast vanema leeduka Ernestas Dopkusega ja alistas tolle rahulikus heitluses, lüües ootamatu löögiga vastasel kolmandas raundis välja kaks esihammast. «Kahju, et nii läks,» nentis Renno. «Aga kogu võitlus andis hea emotsiooni.»

Renno rääkis, et ta hoidis energiat ja tahtis iga raundiga agressiivsemaks minna, kuid juba esimesest raundist tundis, et ta kontrollib vastast. «Enesetunne oli esimesest raundist saati hea, kuigi olin pikast ootamisest väsinud. Tundsin, et asjad, mille ma olin läbi mõelnud, toimivad, ma pean olema kannatlik ja ootama oma hetke. See oli aja küsimus,» seletas ta.

See hetk tuligi, kui Renno murdis vastase kaitsest läbi ja saatis ta löögiga näkku põrandale. «Palju, mida ringis teed, oleneb vastasest. Oleks tema rohkem tööd teinud, oleksin seda teinud ka mina,» lisas võitja.

Soov ja isu ringi naasta oli Rennol juba ammu ning viimased paar kuud tegid nad koos Mirkko Moisariga, kes mängudel võitles klassikalises poksis, läbi pikema ja kõvema trenni, mille järel nad Renno sõnul tundsid ennast mängudeks vägagi valmis olevat.

Renno loobus ringis võitlemast poolteist aastat tagasi, kui heitluses poolakaga saavutas ta kindla võidu, kuid seda murtud ribide hinnaga. Kuna meie taipoksija oli pika  hooaja ette planeerinud, lõi vigastus tal jalad alt, viis võistlemissoovi ja ta loobus mõneks ajaks ringi minemast, keskendudes treeneritööle.

Renno kavatseb come-back'iga jätkata. Kümne päeva pärast suundub ta Taisse treeninglaagrisse, sealt naastes aga ootab ees matš Xplosionil, mais tahab Kevin osa võtta taipoksi maailmameistrivõistlustest ja sügisel on ta eeldatavasti ringis ka Tallinnas toimuval võitluskunstisarja King of Kings Grand Prix' etapil.

Laupäev oli Rennole meeldiv ka selle poolest, et tema õpilane Andra Aho tunnistati Eesti Võitlusspordi Ühenduse poolt 2015. aasta parimaks naissportlaseks.

Tagasi üles
Back