PSG ja Chelsea kohtusid Meistrite liigas ka mullu ning siis pääses põnevas duellis tänu võõrsil löödud väravatele lisaaja järel edasi PSG. Veerandfinaalis pidid prantslased siiski kindlalt alla vanduma Barcelonale. Tänavu saab PSG rahumeeli Meistrite liigale keskenduda, sest koduliigas on 26 mängust võidetud 22 ja viiki mängitud neli, kaotusekibedust polegi aga pealinna meeskond pidanud seni tundma. Teisel kohal olevat Monacot edestatakse tervelt 24 punktiga ja meistritiitel on seega kindel.
Mullune Inglismaa meister Chelsea on seevastu tänavu koduliigas alles 13. kohal. Detsembris ametisse asunud Guus Hiddinki käe all ollakse siiski juba kümme mängu kaotuseta. Nädalavahetusel saadi 5:1 jagu Newcastle'ist ja järgmiseks hooajaks Euroopasse pääsemine on endiselt võimalik, kuid paraku jäädi selles mängus ilma jalga vigastanud kaptenist John Terryst.
Et nädala eest sai ränga põlvetrauma ka teine keskkaitsja Kurt Zouma, võtab täna Gary Cahilli kõrval keskkaitses koha sisse tavaliselt paremkaitsja rolli täitev Branislav Ivanovic. PSG peab aga mängima ilma paremkaitsja Serge Aurier'ta, kes solvas sotsiaalmeedia vahendusel peatreenerit Laurent Blanci ja meeskonnakaaslasi ning jäeti seetõttu koosseisust välja.
1961. ja 1962. aastal Meistrite liiga eelkäija ehk Euroopa meistrite karika võitnud Benfica on jäänud kolmel viimasel hooajal Meistrite liigas pidama alagrupifaasi. 2012. aastal jõuti viimati veerandfinaalis, kui 16 parema seas alistati kahe mängu kokkuvõttes ei keegi muu kui Zenit. Kaheksa hulgas kaotati seejärel aga Chelseale.
Zenit võitis toona seejuures avamängu kodus 3:2, ent kaotas siis võõrsil 0:2. Meistrite liigas mängiti 16 parema seas ka tunamullu, ent jäädi siis kaheksandikfinaalis 4:5 alla Dortmundi Borussiale. Peterburi klubi suurim eurosaavutus pärineb hoopis Euroopa liiga eelkäijast UEFA karikasarjast, mis 2008. aastal võideti.