Vahetuspingilt sekkunud Cavani aitas kodus mänginud PSG tähtsa võiduni (1)

Jalgpalli Meistrite liigas tehti täna algust kaheksandikfinaalidega ning esimestes paarides olid vastamisi Paris Saint-Germain ja Chelsea ning Lissaboni Benfica ja Peterburi Zenit. PSG läks kohtumist mängu 39. minutil Ibrahimovici tabamusest juhtima, kuid poolaja viimasel minutil oli täpne Mikel, kes seisu viigistas. Teise poolaja 74. minutil mängu sekkunud Cavani oli aga neli minutit hiljem täpne ja viis PSG kodus 2:1 võiduni.

Teises kohtumises tagas Jonase 90+1. minuti värav Benficale avakohtumises 1:0 võidu.

Kohtumised on alanud!

PSG algkoosseis: Trapp, Thiago Silva, Marquinhos, Maxwell, David Luiz, Verratti, Lucas, Thiago Motta, Di Maria, Matuidi, Ibrahimovic

Chelsea algkoosseis: Courtois, Azpilicueta, Cahill, Ivanović, Baba Rahman, Fàbregas, Mikel, Pedro Rodríguez, Willian, Hazard,Diego Costa

PSG mängumees Lucas teeb viiendal minutil terava kauglöögi, kuid see läheb napilt mööda.

Chelsea on suure surve all.

Ibrahimovic teenib 12. minutil karistuslöögi, kuid Chelsea väravale ohtu ei ole.

Ibrahimovic teeb Mikeli vastu vea ja saab mängu 19. minutil kollase kaardi.

Costa sai 23. minutil magusa koha pealt löögile, kuid Trapp päästab kodumeeskonna.

Chelsea loob taas PSG värava all ohtliku olukorra.

Mängitud on 30 minutit ja mõlemas kohtumises pole skoori avatud.

Mikel saab 38. minutil kollase kaardi ja PSG teenib karistuslöögi, mida läheb lööma Ibrahimovic.

1:0

Ibrahimovic viib 39. minutil PSG juhtima.

Chelsea teenib 42. minutil karistuslöögi, kuid Willian lööb selle müüri.

1:1

Chelsea viigistab. Mikel lööb avapoolaja viimasel minutil värava!

Esimene poolaeg on lõppenud! Benfica ja Zeniti avapoolajal skoori avada ei suutnud.

Teine poolaeg on alanud!

Costa saab 49. minutil vabalt löögile, kuid Trapp päästab PSG.

Chelsea on teist poolaega alustanud PSGst paremini.

Di Maria lööb 51. minutil väravale, kuid Chelsea puurilukk tõrjub.

Ibrahimovic pääseb 53. minutil löögile, kuid nurk osutub liiga teravaks ja Courtois tõrjub.

Mängitud on 60 minutit.

Pedro saab 67. minutil kollase kaardi ja karistuslöögile läheb Di Maria.

Courtois tõrjub palli nurgalöögiks.

Lucas saab 70. minutil kollase kaardi.

Minut hiljem saab kollase ka David Luiz.

Chelsea teeb 71. minutil vahetuse ja toob Hazardi asemel väljakule Oscari.

PSG teeb samuti vahetuse. Lucas lahkub 74. minutil väljakult ja tema asemel jookseb platsile Cavani.

PSG kaitseliin magab ja Chelsea loob ohtliku olukorra.

2:1

Cavani lööb 78. minutil värava!

PSG teeb 81. minutil kaks vahetust. Välja tulid Verratti ja Matuidi ning platsile jooksid Rabiot ja Pastore.

Mängitud on 87. minutit. Teises mängus pole siiani skoori avatud.

Kohtumisele lisatakse kaks minutit.

Pedro lööb 92. minutil tugeva kauglöögi, kuid pall maandub värava küljevõrgus.

Kohtumine on lõppenud!

Teise kohtumise võitis Benfica 1:0, 90+1. minutil oli täpne Jonas.

Enne mänge:

PSG - Chelsea

PSG ja Chelsea kohtusid Meistrite liigas ka mullu ning siis pääses põnevas duellis tänu võõrsil löödud väravatele lisaaja järel edasi PSG. Veerandfinaalis pidid prantslased siiski kindlalt alla vanduma Barcelonale. Tänavu saab PSG rahumeeli Meistrite liigale keskenduda, sest koduliigas on 26 mängust võidetud 22 ja viiki mängitud neli, kaotusekibedust polegi aga pealinna meeskond pidanud seni tundma. Teisel kohal olevat Monacot edestatakse tervelt 24 punktiga ja meistritiitel on seega kindel.

Mullune Inglismaa meister Chelsea on seevastu tänavu koduliigas alles 13. kohal. Detsembris ametisse asunud Guus Hiddinki käe all ollakse siiski juba kümme mängu kaotuseta. Nädalavahetusel saadi 5:1 jagu Newcastle'ist ja järgmiseks hooajaks Euroopasse pääsemine on endiselt võimalik, kuid paraku jäädi selles mängus ilma jalga vigastanud kaptenist John Terryst.

Et nädala eest sai ränga põlvetrauma ka teine keskkaitsja Kurt Zouma, võtab täna Gary Cahilli kõrval keskkaitses koha sisse tavaliselt paremkaitsja rolli täitev Branislav Ivanovic. PSG peab aga mängima ilma paremkaitsja Serge Aurier'ta, kes solvas sotsiaalmeedia vahendusel peatreenerit Laurent Blanci ja meeskonnakaaslasi ning jäeti seetõttu koosseisust välja.

Benfica -Zenit

1961. ja 1962. aastal Meistrite liiga eelkäija ehk Euroopa meistrite karika võitnud Benfica on jäänud kolmel viimasel hooajal Meistrite liigas pidama alagrupifaasi. 2012. aastal jõuti viimati veerandfinaalis, kui 16 parema seas alistati kahe mängu kokkuvõttes ei keegi muu kui Zenit. Kaheksa hulgas kaotati seejärel aga Chelseale.

Zenit võitis toona seejuures avamängu kodus 3:2, ent kaotas siis võõrsil 0:2. Meistrite liigas mängiti 16 parema seas ka tunamullu, ent jäädi siis kaheksandikfinaalis 4:5 alla Dortmundi Borussiale. Peterburi klubi suurim eurosaavutus pärineb hoopis Euroopa liiga eelkäijast UEFA karikasarjast, mis 2008. aastal võideti.