Eesti naiste korvpallikoondis kaotas põnevas EM-valikmängus Hollandile

Eesti naiste korvpallikoondis pidi EM-kvalifikatsiooniturniiri kolmandas mängus tunnistama Hollandi 66:63 paremust. Eesti parimana tõi Mirjam Nikolai 17 punkti, Mailis Pokk lisas 11 punkti. Hollandi resultatiivseim oli 13 punkti ja koguni 17 lauapalliga Kourtney Treffers.

Eesti - Holland 63:66

Eesti: Nikolai 17 p + 9 lp, Pokk 11 p, Anderson 8 p, Piibur 8 p, Mesila-Kaarmann 6 p, Kasemägi 4 p, Bratka 4 p, Püü 3 p, Köster 2 p

Holland: Treffers 13p + 17 lp, Klein 12 p, Halman 12 p, Bröring 11 p, Bettonvil 4 p, van den Adel 4 p, Butter 3 p, Adams 3 p, de Roos 2 p, Ligthart 2 p

Mängu käik (Eesti-Holland):

Tere õhtust! Mängu alguseni veidi vähem kui kümme minutit ja toimub naiskondade tutvustamine.

Eesti alustas kvalifikatsiooni kaotusega võõrsil Prantsusmaale 41:69 ning seejärel kodus Horvaatiale 55:67. Holland võitis avamängus Horvaatiat 76:67 ning kaotas seejärel kodus Prantsusmaale 52:76.

Eesti algkoosseis: Mirjam Nikolai, Maaja Bratka, Annika Köster, Merike Anderson, Birgit Piibur

Mäng algas!

Esimene veerandaeg:

2:4

Holland läheb 4:0 juhtima ja võtab üle välja pressi. Eesti esimese korvi viskab Köster

5:12

Hollandlannad saavad veel kaks punkti kirja. Eesti ei suuda kuidagi loogilisi lahendusi leida rünnakul ja kaitses jäädakse hätta

24:35

Bröring saab ründelauast palli ning toob korvi alt kaks punkti ja vahe käriseb taas üle kümne, Levkoi võtab mõtlemisaja

38:38

Eesti alustab ka teist poolaega hästi ja Nikolai korvist jõutakse lõpuks viigini.

38:43

Treffersi korv ja Kleini kolmene viivad siiski Hollandi uuesti ette.

Bratka teeb kahjuks kümne sekundi jooksul järjest neljanda ja viienda vea ning peab mängust lahkuma.

38:46

Eesti eksib väljamängitud kohtadelt, õnneks ei taba hollandlannad ka vabaviskeid.

40:46

Kasemägi realiseerib Andersoni hea söödu, kahjuks keerab Püü kolmene järgmisel rünnakul rõngast välja.

42:50

Butter tabab kaugviske ja Levkoi võtab mõtlemisaja.

44:50

Kasemägi toob Eesti uuesti kuue punkti kaugusele.

46:50

Läbimurre Piiburilt ja Eesti püsib mängus.

Kolmas veerandaeg läbi!

46:52

Halmanilt korv, Eesti ei suuda jälle headelt kohtadelt palli sisse saada.

48:52

Nikolai murrab hästi korvi alla, kuid Eesti on kaitses vigadega üsna hädas.

50:57

Eesti saab vahe taas kahele punktile, kuid Adams vastab kolmesega ning Bettonvil lisab kaks vabaviset. Lõpuni jääb viis minutit.

52:57

Nikolai hoiab Eestit mängus.

54:57

Veel üks korv Nikolailt ja Holland võtab mõtlemisaja, mängida jääb neli minutit.

54:60

Nurgast leitakse Klein, kes tabab kaugelt.

59:64

Poki kolmene hoiab Eestit elus.

61:64

Andersonilt kaks vabaviset!

63:64

Eesti saab palli kätte ja Kaarmann-Mesila tabab ülitähtsa viske! Holland võtab aja maha, mängida jääb 50 sekundit.

Eesti ei taba ja Anderson peab vea tegema, mängida jääb 15 sekundit ja veel üks mõtlemisaeg.

63:66

Bröring tabab mõlemad vabavisked.

Püü kolmene ei lähe ja pall jääb Hollandile, kaks sekundit mängida. Lisaks time-out ja Holland saab viia palli oma korvist kaugemale.

Mäng läbi!

Eesti alustas kvalifikatsiooni kaotusega võõrsil Prantsusmaale 41:69 ning seejärel kodus Horvaatiale 55:67. Holland võitis avamängus Horvaatiat 76:67 ning kaotas seejärel kodus Prantsusmaale 52:76, kirjutas basket.ee.