Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Blatteri järeltulija lubab FIFAs korra majja lüüa

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FIFA uus president Gianni Infantino. | FOTO: AP/SCANPIX

JALGPALL. Skandaalidesse mässitud Rahvusvahelise Jalgpalli Liidu (FIFA) uueks presidendiks valiti eile 45-aastane Itaalia juurtega šveitslane Gianni Infantino, kes sai üle 17 aasta võimul olnud kaasmaalase Sepp Blatteri järeltulijaks. Muuhulgas sai Infantino ka Eesti alaliidu hääle.

Seni Euroopa Jalgpalli Liidu (UEFA) peasekretärina töötanud Infantino võit oli pisut üllatav, sest enne valimisi peeti kõige suuremaks favoriidiks Aasia Jalgpalli Liidu juhti ja Bahreini šeiki Salman Bin Ibrahim Al-Khalifat. Infantino paremus selgus teises voorus, kui ta kogus 115 häält 207 võimalikust.

Juristi haridusega Infantino kallutas vaatlejate hinnangul osa lahtisi hääli enda kasuks kõneosavusega, millest tal erinevalt Salmanist puudust ei tulnud. Tema plaanidest väljapaistvaim on lubada jalgpalli MMile 40 riiki senise 32 asemel.

Pärast FIFA ladvikuni ulatunud korruptsiooniskandaale on Infantino suurim ülesanne taastada FIFA usaldusväärsus. «FIFA-l on olnud kurbi aegu ja kriisihetki. Aga need on möödas, peame juurutama reforme ja valitsema läbipaistvalt. Aga meil on vaja ka austust. Taastame selle raske töö ja pühendumusega, et saaksime taas keskenduda imelisele mängule – jalgpallile,» ütles ta võidukõnes.

Kriitikute hinnangul oli Infantino aga FIFA eetikakomitee poolt ametist kõrvaldatud Blatteri ja UEFA presidendi Michel Platiniga liiga tihedalt seotud. Lisaks heideti talle ette UEFA suutmatust läbi viia oma valitsemisreformi ja iseloomustati teda kui n-ö vana liini jätkajat. Ise kinnitas ta siiski, et suudab FIFAs lõpuks korra majja lüüa.

Infantino ametiaeg kestab 2019. aasta maikuuni. Enne presidendivalimisi otsustas FIFA kongress panna paika reegli, et president saab ametis olla maksimaalselt 12 aastat ehk kolm ametiaega. Lisaks hakatakse avaldama organisatsiooni juhtivtöötajate palku.

Tagasi üles