Vennad Pihod üllatasid MK-sarjas kahe punktikohaga

Ats Kuldkepp
Kail ja Han-Hendrik Piho.
Kail ja Han-Hendrik Piho. Foto: Mihkel Maripuu

Kahevõistlejatest vennad Han-Hendrik ja Kail Piho jõudsid sel talvel esimest korda MK-sarjas punktikohale. Val di Fiemmes peetud võistlustel sai 22-aastane Han-Hendrik Piho 24. koha, temast kaks aastat vanem Kail Piho lõpetas 28. positsioonil.

Han-Hendrik Piho alustas 10 km pikkust murdmaasõitu 40. kohalt, aga tõusis juba poolel maal punktisaajate sekka. Lõpuks kaotas ta etapi võitnud norralasele Magnus Krogile 2.53,1. Kail Piho alustas koguni 49. kohalt, aga suutis tänu heale suusakiirusele ja mitmete konkurentide katkestamistele tõusta 21 positsiooni.

Han-Hendrik Piho jaoks oli see MK-sarjast karjääri paremuselt teine tulemus. 2014. aastal tuli ta Venemaal Tšaikovskis 11. kohale, aga seal oli osavõtjate ring väga ahtake. Kail Piho parim koht on samuti Tšaikovskis välja sõidetud 16. positsioon.