Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Mariel Gregor: korvpalliliidu otsused jätsid küsimärgid õhku

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Mariel Gregor. | FOTO: Postimees

Veebruari lõpus tekkinud naiste korvpallikoondist puudutav skandaal, kus mängijad ütlesid, et abitreener Heino Rebane oli treeningul joobetunnustega, sai eile õhtul ametliku jätku, kui toimus korvpalliliidu juhatuse koosolek. Kui Postimehe uurimise peale lõpetas liit Rebasega kiirelt koostöö, siis see otsus jäi jõusse. Lisaks otsustati, et peatreenerina jätkab Jaanus Levkoi, ning noomiti mängijaid.

Toimunust jääb mulje, et asjaolude täpsema väljaselgitamise asemel tundus liidule olulisem teada saada, kuidas jõudis asi meediasse. Rebase osas jääb õhku küsimus, et kui treener ei käitunud liidu silmis valesti, siis miks temaga koostöö lõpetati.

Enne eilset koosolekut võttis teema käsitleda ka Delfi Basket TV saade, kus nii ajakirjanik Ivar Jurtšenko kui ka Rebane ja peatreener Jaanus Levkoi viitasid, justkui oleks kogu lugu saanud alguse naiskonna kapteni Merike Andersoni rahulolematusest ning tegu on kapteni ja peatreeneri omavahelise võimuvõitlusega.

Kõlama jäi ka väide, nagu oleks mängijad asja välja mõtelnud.

Postimehes ilmunud loo autorina kinnitan, et kõnealune teema ei jõudnud Postimehesse Andersoni kaudu. Koondise kapten oli vaid nende mängijate hulgas, kellega ühendust võtsin ja kes kinnitas nagu teisedki, et Rebane oli treeningul joobetunnustega. Mängijatega sai seejuures räägitud eraldi, ilma et nad olnuks teadlikud, kellega olen veel vestelnud. Seega pole tõenäoline, et nad olid jutu omavahel kooskõlastanud.

Kui toimetusse laekub vihje, tuleb seda kontrollida ning mõistagi anda sõna ka süüdistatavale. Nii sai tehtud. Mängijate ütlustes kahtlemiseks polnud mingit põhjust. Täiskasvanud inimene on võimeline alkoholijoobe tunnused ära tundma nii käitumise kui ka lõhna järgi.

Postimehele teadaolevalt juhiti kõnealuse trenni lõpus ka abitreener Timo Oja tähelepanu Rebase ebakainele olekule ja tal paluti rääkida sellest peatreener Levkoile. Samuti informeeriti koondise mänedžeri Raido Ringmetsa ning väidetavalt edastas Ringmets info ka korvpalliliidu peasekretärile Keio Kuhile. Miks ei jõudnud info Levkoini – vähemalt nii väidab peatreener ise –, on raske ütelda.

Peatreeneri reageering juhtunule oli kummaline. Ta pidas kõige olulisemaks küsimust, kuidas lekkis info meediasse, mitte aga probleemi abitreeneriga. Levkoi rääkis Basket TV saates pikalt Andersoni teravatest väljaütlemistest pärast sügisel kaotatud mängu Horvaatiale, pidades just toona tekkinud pingeid põhjuseks, miks tuldi Rebase teemaga meediasse, ja sellega rünnati kaudselt teda. Seejuures pole ta Postimehele teadaolevalt Andersoniga pärast koondise viimast mängu suhelnud.

See, et Rebasel on minevikus olnud probleeme alkoholiga, pole korvpalliringkondades uudis ning seda tunnistas ka mees ise. Samas pole Postimees vanu juhtumeid seekordse looga mingil moel sidunud.

Tagasi üles