Nike on valmis dopingupatuse Šarapova tagasi võtma

Maria Šarapova.

FOTO: SCANPIX

Hiljuti oma dopingutarvitamise ülestunnistuse tõttu mitmeid sponsoreid kaotanud Venemaa tennisist Maria Šarapova võib rõivaste suurfirma Nike'i saada tagasi oma toetajate hulka - nii vihjas korporatsiooni brändi juht Trevor Edwards.

Šarapova tunnistas, et andis positiivse dopinguproovi meldooniumi suhtes ning on seda kasutanud pikki aastaid. Venelanna ülestunnistuse järel katkestasid temaga sponsorlepingud nii Nike kui ka USA kellatootja Tag Heuer.

Nüüdseks on aga Nike'i brändi juht andnud mõista, et kui Šarapova saab teada oma karistuse ning selle ära kannab, siis võib rõivagigant taas tema selja taha astuda. «Iga kord, kui selline asi juhtub, siis oled sa loomulikult kurb ja pettunud. Samal ajal on aga rohkelt sportlasi, kes meid inspireerivad,» selgitas Edwards.

«Päeva lõpuks on sportlased inimesed nagu me kõik ning neil on samad nõrkused nagu meil kõigil ülejäänutel. Ja mõnikord muutuvad sellised hetked õppetundideks,» lisas Edwards.

Šarapova ei oleks Nike'i brändile esimene sportlane, kellele antaks teine võimalus - ka USA sprinter Justin Gatlin sai pärast dopinguga vahelejäämist taas suurfirma oma sponsoriks.

Tagasi üles