Raudmehed Kotšegarov ja Albert teevad pühapäeval hooaja avastardid

Marko Albert.

FOTO: Bob Foy

Pühapäeval, 10. aprillil, alustavad teekonda ihaldatud Hawaii Ironmani suunas Eesti pikamaatriatleedid Kirill Kotšegarov ja Marko Albert, kes teevad oma tänavuse hooaja avastardid vastavalt Ameerika Ühendriikides ja Lõuna-Aafrika Vabariigis.

Möödunud hooaja lõpus USA-s oma karjääri teise Ironmani võitnud Kirill Kotšegarov asub sel aasta võistlustulle selge plaaniga pigistada endast välja maksimum ja kvalifitseeruda täispika triatloni maailmameistrivõistlustele Hawaii Ironmanile.

Veebruari teisest poolest USA-s treeninud Kotšegarovi esimeseks stardiks on pühapäevane poolpikk Ironman 70.3 Texas ning seejärel viis nädalat hiljem, 14. mail, juba täispikk Ironman Texas. Viimase näol on ühtlasi tegu Põhja-Ameerika meistrivõistlustega, mis tähendab suuremat punktisaaki ja auhinnaraha.

Ideaalis näeb Kotšegarov ennast tänavu võistlemas üksnes kahel Ironmanil - Texases ja Hawaiil. Juhul, kui Hawaiile kvalifitseerumine õnnestub juba suve alguseks, on Kotšegarvoti kõikide eelduste kohaselt lootus näha ka kodusel Otepää 70.3 Ironmanil.

Vaatamata novembrikuisele Florida Ironmani võidule Kotšegarov enda punktide ja tähtede seisu siiski veel hiilgavaks ei pea. Praeguseks 2060 punkti kogunud Kotšegarovi sõnul tuleks tal Hawaiile kvalifitseerumiseks kokku saada umbes 3500 punkti. «Mul on vaja ennast veel tugevalt tõestada hooaja esimeste startidega.»

Ennast ihkab taas Hawaii kõlbulikuna tõestada ka teine Eesti pikamaatriatleet Marko Albert, kes sarnaselt Kotšegarovile astub starti samuti pühapäeval, ent sedapuhku täispikal South Africa Ironmanil, Lõuna-Aafrika Vabariigis.

Möödunud hooajal mitmete tervisehädadega kimpus olnud Alberti ettevalmistus on praegu sujunud suuremate tõrgeteta ning seljataha on jäänud korralikud treeningperioodid nii Lanzarotel kui Lõuna-Aafrika Vabariigi keskmäestikus.

Et Alberti pühapäevase võistluse näol on tegemist kontinentaal-meistrivõistlustega, on siingi märgusõnadeks suurem punktisumma, rikkalikum auhinnalaud ja loomulikult tugevam konkurents. Tõsi küll, osalejate seast puudub algselt stardinimekirjas olnud maailmameister Jan Frodeno, kes säärelihase vigastuse tõttu on sunnitud võistlusest loobuma.

Alberti võistlusele antakse Eesti aja järgi start pühapäeva hommikul kell 7.30. Kuni stardihetkeni on alates neljapäevast võimalik kõigil soovijatel osaleda Eesti Triatloni Liidu Facebooki lehel ka auhinnamängus, kus võimalikult täpselt tuleb ennustada Marko Alberti finišiaega.

Tagasi üles