E, 5.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

EOK presidendiks valiti ülinapilt Urmas Sõõrumaa

Postimees Sport
EOK presidendiks valiti ülinapilt Urmas Sõõrumaa
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7

Täna kogunes Eesti Olümpiakomitee täiskogu, kes valis organisatsioonile uut presidenti. Kandidaatide hulgas olid Jüri Ratas, Urmas Sõõrumaa ja Tõnu Tõniste, kellest viimane langes konkurentsist pärast esimest vooru. Teises voorus sai otsustavaks vaid üks hääl - Sõõrumaa kogus 61 häält, Ratas 60; seega sai uueks EOK presidendiks Urmas Sõõrumaa.

EOK presidendi valimise kord:

* EOK täiskogu koguneb täna kell 11. Esmalt saavad kõik kolm kandidaati võimaluse pidada 15 minutit kestev kõne, millele lisandub 10 minutit saalist esitatavatele küsimustele vastamiseks.

* Seejärel järgneb esimene hääletusvoor. Kui mõni kandidaat saab kohaletulnutest 50% + 1 hääle, on ta valitud presidendiks. Juhul kui keegi nii palju hääli ei saa, pääsevad teise vooru kaks enim hääli kogunud kandidaati.

* Teises voorus on olukord sama – valituks saab see, kes suudab koguda 50% + 1 hääle. Juhul kui kumbki seda ei suuda, pääseb kolmandasse vooru rohkem hääli saanud kandidaat.

* Kolmandas voorus peab ainus kandidaat koguma taas lihthäälteenamuse ehk 50% + 1 hääle. Juhul kui ta seda ei suuda, jääb president valimata ning uuteks valimisteks kutsutakse kokku uus täiskogu.   

Märksõnad
Tagasi üles