Hääletuse lõpuni on jäänud

EOK presidendiks valiti ülinapilt Urmas Sõõrumaa

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Täna kogunes Eesti Olümpiakomitee täiskogu, kes valis organisatsioonile uut presidenti. Kandidaatide hulgas olid Jüri Ratas, Urmas Sõõrumaa ja Tõnu Tõniste, kellest viimane langes konkurentsist pärast esimest vooru. Teises voorus sai otsustavaks vaid üks hääl - Sõõrumaa kogus 61 häält, Ratas 60; seega sai uueks EOK presidendiks Urmas Sõõrumaa.

EOK presidendi valimise kord:

* EOK täiskogu koguneb täna kell 11. Esmalt saavad kõik kolm kandidaati võimaluse pidada 15 minutit kestev kõne, millele lisandub 10 minutit saalist esitatavatele küsimustele vastamiseks.

* Seejärel järgneb esimene hääletusvoor. Kui mõni kandidaat saab kohaletulnutest 50% + 1 hääle, on ta valitud presidendiks. Juhul kui keegi nii palju hääli ei saa, pääsevad teise vooru kaks enim hääli kogunud kandidaati.

* Teises voorus on olukord sama – valituks saab see, kes suudab koguda 50% + 1 hääle. Juhul kui kumbki seda ei suuda, pääseb kolmandasse vooru rohkem hääli saanud kandidaat.

* Kolmandas voorus peab ainus kandidaat koguma taas lihthäälteenamuse ehk 50% + 1 hääle. Juhul kui ta seda ei suuda, jääb president valimata ning uuteks valimisteks kutsutakse kokku uus täiskogu.   

Tagasi üles