Statistika: Eesti judos jõudis taas kätte medaliajastu

Grigori Minaškin.
Grigori Minaškin. Foto: Laura Oks

Eestlased on aastate jooksul judo tiitlivõistlustelt võitnud hulgaliselt medaleid, kuid viimastel aastatel pole eestlastel poodiumile asja olnud. Eile lõppes siinsete judokate jaoks aga viis aastat kestnud täiskasvanute tiitlivõistluste medalipõud, kui Grigori Minaškin sai Kaasanis peetud Euroopa meistrivõistlustel kuni 100 kg kaaluvate meeste seas kaela pronksmedali.

Viimati oli judo tiitlivõistlustelt tulnud Eestisse EM-medal 2011. aastal, kui Martin Padar võitis pronksise autasu kõige raskemate meeste konkurentsis.

9 tiitlivõistluste medalit on võitnud Indrek Pertelson ja 8 Aleksei Budõlin. Martin Padar võitis karjääri jooksul 6 medalit - kõik pärinevad Euroopa meistrivõistlustelt. Sarnaselt Minaškinile on ühe EM-pronksi võitnud ka Künter Rothberg ja Dmitri Budõlin.