Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Sildaru tõi Eesti suusalegendid elamusspordikeskusesse

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kelly Sildaru Eesti Suusaliidu hooaja lõpetamisel. | FOTO: Jaanus Lensment

SUUSASPORT. Eesti Suusaliit tõmbas eile hooajale joone alla. Lõppenud talve säravaim täht talispordis oli kahtlemata X-mängudel pargisõidus võidutsenud Kelly Sildaru ja nii kuulutati parimad välja elamusspordikeskuses Sport of Tallinn.

Andrus Veerpalu suusaliidu hooaja lõpetamisel. | FOTO: Jaanus Lensment
Jaak Mae (vasakul) suusaliidu hooaja lõpetamisel. | FOTO: Jaanus Lensment

Parimaks freestyle-suusatajaks tunnistatud Sildaru on pärast hooaja lõppu saanud keskenduda koolitükkidele, kuid juba käimasoleva nädala lõpus tuleb võtta ette teekond Põhja-Soome, et lumel tehtavates trennides ei jääks sisse liiga pikk paus. «Hooaeg oli hea. Nüüd olen saanud veidike koolis käia,» sõnas Kelly eile. «Suvel läheme veel Prantsusmaale kuni 4000 m peale harjutama. Seal proovime ka rennisõitu. Augustis oleme juba Uus-Meremaal.»

Kui Kelly on saanud viimasel ajal vahepeal veidike end koguda ja koolitööd teha, siis tema treenerist isa Tõnis Sildaru ja vend Henry on poolteist nädalat veetnud Norras. «Siin oleme seoses Henry koostööpartneri XDubai filmiprojektiga,» avaldas Tõnis Sildaru. «Nädala lõpus sõidame kõik koos juba Soome.»

Kuna freestyle-suusatamine võidab tänu Kelly Sildarule Eestis aina enam populaarsust, siis leidsid eile teiste seas tee elamusspordikeskusesse ka Eesti suusalegendid Jaak Mae ja Andrus Veerpalu. Olümpiamedalistide silme all kuulutati lõppenud hooaja parimaks meessuusatajaks Peeter Kümmel ja naissuusatajaks Kati Tammjärv.

Hooajale tagasi vaadates tõi suusaliidu president Andreas Laane lisaks Sildaru suurepärastele saavutustele esile ka juunioride MMil kahevõistluses pronksmedali võitnud Kristjan Ilvese. Kui vahepeal oli õhus võimalus, et kokku võiks taas saada ka suuremaarvulisem kahevõistlejate Eesti koondis, siis nüüd on selge, et asja sellest ei saa.

Viimastel hooaegadel Norras harjutanud vennad Kail ja Han Hendrik Piho plaanivad fjordide maal jätkata ka edaspidi. «Praegu on asjad peaaegu sada protsenti kindlad, et jätkame seal,» ütles Kail Piho, keda praegu segab kerge põlvevigastus. «Lõppenud hooaeg läks just hüpete poole pealt natuke kaitseväeteenistuse nahka. Usume, et oleme võimelised tuleval hooajal paremateks tulemusteks.»

Suusahüppajatest tunnistati parimaks Martti Nõmme. Kevadel Eesti meistrivõistlustele välja tulnud ja kindlalt kuldmedali võitnud 24-aastane Kaarel Nurmsalu tunnistas, et tippsporti naasmise mõtteid ta praegu väga tõsiselt ei mõlguta. «Eks kool, töö ja pere võtavad oma aja. Ööpäevas jääb lihtsalt tunde väheks,» sõnas ta. «Midagi lõplikult välistanud ma aga ei ole.»

Tagasi üles