Galerii: ajalugu teinud Viljandi kukutas Kehra ja jõudis käsipallifinaali
Lisatud kommentaarid!

Käsipalli meistriliiga tulises poolfinaalseerias alistas Viljandi neljandas kohtumises 25:23 HC Kehra ja jõudis 3:1 seeriavõiduga klubi ajaloos esmakordselt finaali. Seal minnakse vastamisi Põlva Servitiga, kes alistas teises poolfinaalpaaris Viimsi.

Viljandi esindusvõistkond on viimase 20 aasta jooksul Eesti meistrivõistlustelt võitnud küll kuus pronksmedalit, kuid finaali pole võistkond kordagi pääsenud. Poolfinaali avamängus jäädi küll Kehrale 23:29 alla, kuid seejärel võideti 26:21 ja 25:22 ning tänane 25:23 võit lõpetaski seeria Viljandi kasuks. Viljandi kasuks viskas Karl Toom 7 väravat, nii Kristo Voika kui ka Karl Roosna said kirja 5 tabamust. Kehra parimad olid samuti 5 väravaga Kaspar Lees ja Dmõtro Jankovskii.

Viljandi peatreener Marko Koks ütles mängu järel, et finaalipääsuga sai üks väga suur eesmärk täidetud, aga süües kasvab isu. Poolfinaalseerias sai Koksi hinnangul määravaks Viljandi hea kaitse. «Kui esimeses mängus said nemad palju kiirrünnakuid, siis kõigis meie võidetud mängudes saime meie hea kaitse pealt kiirrünnakuid. Ühtlasi andis see noortele kindlust. Nii Karl Toom kui Karl Roosna mängisid täna suurepäraselt,» lisas Koks.

«Mängu alguses puudus kindlus. Isegi, kui kohad õnnestus välja mängida, siis viskasime postile või väravavahile pihta. Sellega andsime jälle initsiatiivi vastastele. See oli kõikides kaotatud mängudes läbiv teema, et kiirustasime ja ei võtnud mängusituatsioonides tarku otsuseid vastu,» rääkis Kehra peatreener Indrek Lillsoo. «Oleksin tahtnud seerias enda meeskonna poolt näha kindlamaid ja küpsemaid mänge.»

Teisipäeval Põlvas algava finaalseeria suunas vaadates tunnistas Marko Koks, et sealgi on nende võimaliku edu alustala tugev kaitse. Lillsoo lisas, et Viljandi jaoks ei saa klubi ajaloo esimene finaalseeria kerge olema. «Samas see, kuidas nad platsil võitlevad, võib play-off'is väga määrava tähtsusega olla. Kui nad ei hakka Servitiga võidu jooksma, on neil võiduvõimalused kindlasti olemas.»

Järgmisel nädala kolmapäeval algab aga Kehras pronksiseeria Kehra ja Viimsi vahel. Lillsoo tõdes, et esimest korda pärast 2010. aastat meistrivõistluste finaalist eemale jäänud Kehral on poolfinaali kaotuse järel keeruline end pronksiseeriaks koguda. «Eesmärk on kindlasti finaali saada, aga seedime rahulikult asja ja igal juhul tahame vähemalt pronksmedali kätte saada.»

Finaalseeria peetakse kolme võiduni, pronksiseeria kahe võiduni.

Finaalmängud

  • 03.05.16 19:00 Mesikäpa Hall Põlva Serviti – Viljandi HC
  • 06.05.16 19:00 Viljandi Spordikeskus Viljandi HC – Põlva Serviti
  • 09.05.16 19:00 Mesikäpa Hall Põlva Serviti – Viljandi HC

vajadusel

  • 12.05.16 19:00 Viljandi Spordikeskus Viljandi HC – Põlva Serviti
  • 15.05.16 18:00 Mesikäpa Hall Põlva Serviti – Viljandi HC

Pronksimängud

  • 04.05.16 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Viimsi/Tööriistamarket
  • 07.05.16 17:00 Viimsi kool Viimsi/Tööriistamarket - HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

vajadusel

  • 10.05.16 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Viimsi/Tööriistamarket
Tagasi üles