Selgusid esimesed Eesti esindajad kodusel korvpalli MMil

Korvpall.

FOTO: Urmas Luik

Kodusel koolide 3x3 korvpalli MMil esindavad Eestit Kadrioru Saksa gümnaasiumi tüdrukud ja Tallinna Reaalkooli poisid.

Täna peeti Humanitaargümnaasiumis juuni keskel Tallinnas toimuva 3x3 korvpalli koolide MMi esimene katsevõistlus. Poistest oli võidukas Tallinna Reaalkool, tüdrukutest Kadrioru Saksa gümnaasiumi võistkond. Seega on neil esindustel pääs kodusele MMile tagatud.

Poiste finaalis alistas Tallinna Reaalkool 19 : 16 Rapla ühisgümnaasiumi, neidude esikohamängus oli Kadrioru Saksa gümnaasium 11 : 4 üle Abja gümnaasiumist.

«Olime väga rõõmsad, kui kuulsime, et Audentes sel etapil ei osale, siis uskusime võitu. Meie trump MM-il on kindlasti koduväljakueelis, ootame kõiki kaasa elama,» sõnas Merilyn Närep Kadrioru Saksa gümnaasiumist. Lisaks kuulusid võistkonda Ege-Ly Viirmaa, Pille Pappel ja Marleen Müller.

Poiste finaalis võttis Reaalkool revanši, alagrupimängus oli Rapla peale jäänud. «Muutsime veidi kaitset,» tõi Georg Herodes välja edu põhjuse. «Ja kindlasti peame tänama ka Viimsit, kes viimases alagrupimängus vahetult enne finaali Raplat väsitas,» lisas Tauri Miggur. Poisid käivad koos trennis, nii et erilist ettevalmistust nad MMi eel tegema ei hakka. «Kuid kindlasti anname endast parima, et Eestit väärikalt esindada,» ütles Oliver Suurorg. Lisaks kuulus võistkonda Kristofer Veismann.

Kuna Eesti saab korraldajariigina välja panna kaks tiimi, toimub teine katsevõistlus 28. mail Tartus. «Ootame osalema kõiki koole, kus korvpall on au sees,» sõnas MMi peakorraldaja Henri Ausmaa. «Kuna ajaloost on võtta nii mõnigi näide, kus koolispordi võistlustest on välja kasvanud tõelised tippmängijad – näiteks NBA mees Enes Kanter ning Euroliigas palliv Kenan Sipahi –, tasub võistlema tulla. Kunagi ei tea, missuguse tulevase maailmanime vastu saab võistelda,» lisas Ausmaa.

Koolide MM peetakse Tallinnas Vabaduse väljakul 16.-21. juunil. Praeguseks on registreerunud 21 noormeeste ja 19 neidude võistkonda, kaugematest külalistest on tulemas noored korvpallurid Indiast, Tšiilist, Brasiiliast, Iraanist ja Hiinast.   

Tagasi üles