Tanel Leok sai Kegumsi MM-etapil 12. koha

Tanel Leok.

FOTO: MX Mania

Motokrossi MM-etapil Lätis Kegumsis tegi eestlastest parima tulemuse Tanel Leok, kes sai MXGP klassis 12. koha. 

MXGP klassi avasõit pakkus Eesti fännidele põnevust algusest lõpuni. Harri Kullas ja Tanel Leok mahtusid mõlemad stardist alates 20 parema hulka. Leok tõusis peagi avaringi 19. kohalt 14. kohale. Kahjuks kadusid Leoki tsiklil aga ühel hetkel tagapidurid ja see võttis tempot alla. Sõidu lõpuks õnnestus tal tõusta 12. kohale. Ka Harri Kullas tegi väga tugeva sõidu ja tuli finišisse 15. kohal. Andero Lusbo lõpetas sõidu 25. kohal, sõidu võitis Tim Gajser, teise koha sai Max Nagl ja kolmanda koha Antonio Cairoli.

MXGP klassi teise sõidu algus tõi eestlastele halva uudise, sest Harri Kullase tsikkel ei käivitunud ja ta ei saanud starti tulla. Meie meestest läksid rajale Leok ja Lusbo. Leoki start ei õnnestunud kõige paremini ja ta oli avaringil üsna rivi lõpus. Sealt edasi aga hakkas Leok kohti aina parandama. Peagi oli ta 20 parema seas, aga hoogu jätkus veel enamaks. Sõidu lõpus tõusis ta 12. kohale ja suutis viimasel kahel ringil edukalt tõrjuda Ben Townley möödasõidukatsed. Andero Lusbo sai sarnaselt esimesele sõidule taas 25. koha. Sõidu võitis Romain Febvre, teise koha sai Cairoli ja kolmanda koha Jeremy van Horebeek.

Etapi kokkuvõttes teenis Leok 12. koha (18 punkti). Kullas oli etapi kokkuvõttes 19. ja Lusbo 28. Etapi võitis Gajser, teine oli Cairoli ja kolmas Febvre. 

Karel Kutsar oli MX2 klassis kahekümnes

MX2 klassi esimeses sõidus tegi väga korraliku esituse Karel Kutsar. Kohe stardist pääses ta 20 parema hulka ja püsis seal terve sõidu. Viimastel ringidel käis tal 15. koha peale äge duell lätlase Roberts Justsiga, kuid sel korral jäi kogenud lätlane peale ja Kutsar lõpetas sõidu 16. kohaga. Hardi Roosiorg katkestas avasõidu ja kirja läks 32. koht. Sõidu võitis Jeffrey Herlings, teise koha sai Max Anstie ja kolmanda koha Pauls Jonass.

MX2 klassi teine sõit algas Kutsarile õnnetult, ta kukkus avakurvis ja jäi viimaseks. Esimeste ringidega suutis ta kohti juba parandada, kuid siis selgus, et tsikkel oli kukkumises kannatada saanud, käiguvahetushoob oli katki ja edasi sõita polnud enam mõtet. Roosiorg õlavigastuse tõttu teise starti ei tulnud. Teise sõidu võitis taas Herlings, teisena lõpetas Anstie ja kolmandana Seewer.

Etapi kokkuvõttes teenis Kutsar viis punkti ja oli sellega kahekümnes. Üldarvestuses tõusis ta koha võrra ja on nüüd 24. kohal. Järjekordse etapivõidu teenis Herlings, teise koha sai Anstie ja kolmanda koha Seewer.

Hommikul toimud teises EMX250 klassis sõidus suutis Erki Kahro välja sõita 18. koha ja teenis sellega kolm punkti. Etapi kkokkuvõttes andis see talle 21. koha. Sõidu ja etapi võitis Kjer Olson, teise koha sai etapi kokkuvõttes Bas Vaessen ja kolmanda koha Darian Sanayei.

Tagasi üles
Back