Kas seekord soosib eurosarja kuldne geim Tallinna Selverit?

Dmitro Pašitskii
Dmitro Pašitskii Foto: Priit Simson

Võrkpallisõbrad mäletavad hästi Tallinna Selveri meeskonna valusat allajäämist Saloniki Arisele eurosarja kohtumise kuldses geimis.

Nüüd on Selveril võimalus palju vastukaja tekitanud reeglist, mille kohaselt selgitab 1:1 mängude korral edasipääseja 15 punktini peetav kuldne geim, kasu lõigata.

Eesti meister kaotas Challenge Cupi kaheksandikfinaali avamängus võõrsil Beauvais’ Oise’ile 1:3 (–17, 22, –22, –20). Selveri ükskõik milline võit tuleva nädala neljapäeval viib kohtumise kuldse geimini.

«Käisime Prantsusmaal Eesti klubivõrkpalli tutvustamas, kuid meie esitus oli väga kole,» võttis Selveri peatreener Avo Keel toimunu lühidalt kokku. «Mängupilt kõikus kohutavalt. Kahjuks pole meeskond saavutanud nii kõva keskmist taset, millest allapoole ei langeta.»

Eilse mängu murranguks võib pidada kolmandat geimi, kui Selver 16:13 ja 19:18 edu käest andis. Keelele valmistas enim meelehärmi kogenud pallurite Argo Meresaare, Kristjan Õuekallase ja Deniss Petrovsi kahvatu tegutsemine. Ukrainlase Dmitro Pašitskii kõrval tõstis juhendaja esile avageimis Martti Rosenblati asemel sekkunud norralast Mathias Loftesnesi.

«Keskendusime jõulupausi ajal rohkem kangisaalis rassimisele ja jätkasime pallitreeninguid 2. jaanuaril. Helistasin enne uut aastat abitreenerile Raul Reiterile ja avaldasin kahtlust, et pallidega harjutamist jääb väheks, ning mu kartused osutusid tõeks,» rääkis Keel.

Selver võõrustab pühapäeval Balti liigas Daugavpilsi Universitatet, Prantsuse meistrivõistlustel eelviimasel, 13. kohal paiknev Oise kohtub juba reedel Ajaccio GFCOAga. «Meie suudame kodus palju paremini mängida, kuid ma ei oska arvata, palju Oise’il juurde panna on,» lisas Keel.

Eesti noormeeste koondis alustas Pärnus peetavat EM-valikturniiri 0:3 kaotusega Soomele. Teises mängus oli suursoosik Poola üle Rumeeniast 3:0. Täna läheb Eesti vastamisi avavoorus vaba olnud Itaaliaga. Finaalturniirile pääsevad kaks paremat.

Samal võistlusel osalevad Eesti neiud jäid Slovakkias alla võõrustajatele 0:3. Täna kohtutakse Lätiga. Alagruppi kuuluvad veel Tšehhimaa ja Soome.

Oliver Venno koduklubi VfB Friedrichshafen kohtub täna Meistrite liigas võõrsil Zalau Rematiga. Ainult võit säilitab lootuse play-off’i jõuda.