Vooremäe rattamaratonil läks kolmikvõit lätlastele

Vooremäe Rattamaraton.

FOTO: Erakogu

Täna Haaslava vallas Lange motokeskusest keskpäeval alanud Vooremäe Rattamaratonil oli sportlik pinge õhus juba enne starti. Lõunanaabrite kaks tipprattatiimi olid siia osalema saatnud oma tugevaimad jõud. Etteruttavalt – täna eestlaste jõud lõunanaabritest üle ei käinud.

Maratoni esimesel kolmandikul läks oma teed hilisem võitja Martins Blums, kuni Vooremäe suusakeskuseni distantsi keskel jälitas teda viieliikmeline grupp, kuhu kuulusid eelmise etapi võitja Dmitri Sorokin, Arnis Petersons, Ivars Prokofjefs ning Eesti poolelt meistrisärki kandev Peeter Tarvis jun ning Erki Pütsep.

Vooremäe tõusud osutusid liiga kõvaks pähkliks Pütsepale kui Sorokinile ja nii jäi Peeter Tarvis jun üksi kahe lätlase vastu. Tulemuse vormistasid lõunanaabrid alles lõpukilomeetril Lange motokeskuses ning eelmise aasta kaksikvõit asendus juba kolmikvõiduga.

Naistearvestuses jätkab liidrina tänagi võidutsenud Greete Steinburg, talle järgnesid Mari-Liis Mõttus ning Janelle Uibokand.

FruitXpress poolmaratonil jätkab samuti liidrina tänagi võitnud Stefan Lootus.

Premium7 vahefinišis sai täna kõrgeimad aktiivsuspunktid Martins Blums, kuid aktiivseima ratturi särk jäi peale tänast etappi endiselt Peeter Pruusi selga. Europark mäefiniši võttis samuti Martin Blums ning tema kanda on ka täpiline mägedekuninga särk.

Järgmine osavõistlus Hawaii Express Estonian Cup sarjas toimub neljandal juunil Lähtes, kui stardi saab Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile pühendatud Lähte rattamaraton. Nädal enne toimub aga samal rajal tasuta Shimano matkasõit.

Tagasi üles