Võrkpalli kevadine õitseng: rahvusnaiskond võitis EM-valikturniiri alagrupi

Liis Kullerkann.

VÕRKPALL. Eesti naiste rahvuskoondis sai kodusel Euroopa meistrivõistluste valikturniiril kirja täisedu kolm võitu ning pääses alagrupist edasi järgmisse ringi. Otsustavas kohtumises Rootsiga jäädi 0:2 kaotusseisu (esimene geim 16:25, teine 17:25) ja asi tundus üsna lootusetu, ent siis tuli mängu pööre ja Audentese spordihoonesse kogunenud täissaal sai korraliku elamuse.

Tellijale

Kolmandast geimist alates õnnestus mäng eriti hästi nii 18-aastasel Kertu Laagil kui temporündajatel Liis Kullerkannul ja Eliisa Peidil, kes asendas Eliise Hollast. Kolmas geim võideti 25:16 ning neljas 25:17. Läbi mängu vedas naiskonda Polina Bratuhhina-Pitou.

Kaks geimivõitu tähendas ühtlasi, et Eesti sai edasi. Viies geim oli ülimalt tasavägine, lõpuks said eestlannad selles 18:16 võidu. Rootsi langes seejuures välja, sest jäi punktide võrdluses alla Montenegrole, kes pääses kahe grupi peale parima teise koha saajana edasi.