Tehisjalaga sakslane astus unistuse nimel lahingusse

Markus Rehm

FOTO: AFP/SCANPIX

KERGEJÕUSTIK. Saksamaa kaugushüppaja Markus Rehm pole tavaline kergejõustiklane. 14-aastaselt sattus ta veelauaga sõites õnnetusse, mistõttu amputeeriti tema parem jalg altpoolt põlve. 13 aastat hiljem on Rehm asunud võitlusesse oma unistuse nimel võistelda olümpiamängudel. Esimene lahing lõppes eile, kui avalikustati teadusliku uuringu tulemused tema süsinikproteesi omaduste kohta.

Tellijale Tellijale

Täpsemalt uuris Kölnis asuv Saksamaa Spordiülikool, kas Rehmi protees annab talle teiste võistlejate ees eelise. Seni on ainus tehisjalgadega olümpial võistelnud sportlane Oscar Pistorius, kes võitles endale Spordi Arbitraažikohtu kaudu õiguse osaleda 2012. aastal Londoni olümpiamängudel. Saksamaa kaugushüppajal sellist võimalust ei ole, sest pärast Londoni mänge muudeti vastav reegel ära.

Nüüd tuligi Rehmil välja käia umbes 300 000 eurot tõestamaks, et tema protees ei anna talle tervete sportlaste ees mingisuguseid eeliseid. Uuringute käigus analüüsiti Rehmi hüppeid ning võrreldi neid teiste temaga samal tasemel olevate tervete sportlaste hüpetega. Eile tulid Saksamaa Spordiülikoolilt vastused, mis aga ei anna Rehmile otseselt põhjust ei rahuloluks ega kaotusvaluks.

Tagasi üles