Mätas ja Kirt ületasid Riias 80 meetri joone, Mägil jäi 50 sekundi piir alistamata (2)

Magnus Kirt ja Risto Mätas.
Magnus Kirt ja Risto Mätas. Foto: Mihkel Maripuu

Enamik Eesti tippkergejõustiklasi osales täna Riias peetud Rigas Kausi nimelisel võistlusel. Meeste odaviskes ületasid nii Risto Mätas kui ka Magnus Kirt 80 meetri joone, kui Mätas sai tulemusega 81.97 teise ja Kirt tulemusega 81.17 kolmanda koha. Kirt viskas lisaks veel ka 80.43. Võitis poolakas Łukasz Grzeszczuk tulemusega 82.78, Tanel Laanmäe oli 79.11-ga neljas.

Rasmus Mägi võitis 400 meetri tõkkejooksu, kuid aeg oli keskpärane 50,35. Anna Iljuštšenko võitis tulemusega 1.86 naiste kõrgushüppe, 1.83 ületanud Grete Udras oli teine. Grit Šadeiko pidi kaugushüppes leppima 5.80 ja 7. kohaga, saades tulemuse kirja vaid kahel katsel. Marek Niit sai 100 meetri jooksus ajaga 10,62 kolmanda ja 200 meetri jooksus ajaga 20,83 teise koha.

Meeste kaugushüppes oli Henrik Kutberg tulemusega 7.58 kolmas. Meeste 800 meetri jooksus sai Raimond Vallner 10. ja Keio Kits 11. koha, aegadeks vastavalt 1.50,70 ja 1.52,32.