P, 29.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Männikul algavad Euroopa juunioride meistrivõistlused laskmises

Postimees Sport
Männikul algavad Euroopa juunioride meistrivõistlused laskmises
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Laskmine
Laskmine Foto: TOOMAS HUIK/PM/SCANPIX BALTICS

Eesti Laskurliit korraldab 12.-18. juunini Euroopa juunioride meistrivõistlused laskmises, mis toimuvad Kaitseliidu Männiku lasketiirus (Trapi tee 1, Männiku küla, Saku vald). Võistluste tarbeks on Männiku lasketiiru ulatuslikult renoveeritud ja valminud on lähiregiooni kaasaegseim lasketiir, kus on Euroopa meistrivõistluste tarbeks kasutuses 62-kohaline 50 meetri lasketiir, 30-kohaline 25 meetri lasketiir ja 10-kohaline finaaltiir.

Varasemalt on Eesti Laskurliit korraldanud Euroopa meistrivõistlused kolmel korral - 1996. aastal jahilaskmises, 1998. aastal ja 2005. aastal õhkrelvadest laskmises.

Euroopa juunioride meistrivõistlustele on registreerunud 30 riiki, nendest suurima sportlaste arvuga on Eesti - 20 võistlejat. Järgnevad Soome - 16 võistlejaga,  Poola, Saksamaa ja Venemaa - 15 võistlejaga. Kokku on võistlejaid 236.

Kõik asjahuvilised ning selle spordiala toetajad on oodatud pealtvaatajate sekka. Sisenemine on tasuta. 13. juunil kell 19.00 toimub Tallinnas, Harjumäel võistluste avatseremoonia. Esimesed medalid jagatakse 14. juunil.

Märksõnad
Tagasi üles