Siim Kaasik
Kohtunik näitab Jermaine Jonesile punast kaarti.
Kohtunik näitab Jermaine Jonesile punast kaarti. Foto: Joe Nicholson/USA Today Sports

Copa Americal jõudis esimesena poolfinaali USA, kes alistas veerandfinaalis tulises mängus Ecuadori 2:1.

Mõlemad meeskonnad lõpetasid kohtumise kümne mängijaga, kui 52. minutil tegi teise kollase kaardi väärilise vea Manchester Unitedis mängiv Ecuadori jalgpallur Antonio Valencia. USA poolkaitsja Jermaine Jones ei suutnud olukorras oma närve taltsutada ning läks oma kaasmängija kaitsmisega liiale, teenides otse punase kaardi.

Selleks hetkeks oli seis juba 1:0 USA kasuks, sest mänguskoori avas 22. minutil Clint Dempsey. Gyasi Zardes suurendas USA eduseisu 65. minutil 2:0 peale. Michael Arroyo suutis küll Ecuadori eest ühe tagasi lüüa, kuid rohkemaks neil USA vastu jõudu ei jätkunud.