Islandi triumfi EMil ei jälginud vaid käputäis islandlasi

Inna-Katrin Hein
Islandi koondise triumf
Islandi koondise triumf Foto: SCANPIX

Islandi jalgpallikoondis alistas Euroopa jalgpallimeistrivõistlustel Inglismaa koondise 2:1 ja jõudis veerandfinaalil, kus vastaseks on Prantsusmaa koondis.

Islandi 330 000 elanikust ei vaadanud Nice`is toimunud matši vaid käputäis islandlasi.

99,8 protsenti islandlasi olid esmapäeva õhtul nagu liimitud teleekraanide ette oodates imet ja see ime saabuski.

Islandi meedia teatel ei vaadanud Islandi-Inglismaa matši umbes 650 islandlast.

Islandi-Inglismaa mäng sai kohe esimese poolaja alguses tuurid üles. Inglismaa läks juhtima Wayne Rooney penaltist, kuid juba 90 sekundit hiljem lõi Ragnar Sigursson palli inglaste väravasse.

Kolbeinn Sigthorsson leidis võimaluse ja saatis Inglise väravasse teise palli.

Pärast võitu tegid Islandi jalgpallurid koos fännidega tõelise viikingihüüu.