Video: maastikurattamaratoni Eesti meistrivõistlustel võitsid mõlemad tiitlikaitsjad

Täna palavuses sõidetud Eesti meistrivõistlustel maastikurattamaratonis suutsid nii naiste kui meeste absoluutarvestuses mõlemad tiitlikaitsjad kaitsta oma sinimustvalget meistrisärki. Eesti meistrid maastikurattamaratonis on Raplamaa Rattaklubi KoMo rattur Peeter Tarvis jun. ning Sparta Proshop naiskonna esinumber Liisa Ehrberg. Juulikuises palavuses tegi võistlusstardi kokku 910 inimest.

Kodurajal startinud valitsev Euroopa meister Peeter Pruus ning Eesti meister Peeter Tarvis jun. panid oma võimu maksma juba raja algusosas. Juba kaheksandaks kilomeetriks, mil rada möödus võistluskeskusest, oli neil järel veel vaid Silver Schultz. Poolel maal Keava mägedes jäi ka tema maha. Kõik trassil olnud vahefinišid langesid tandemit vedava Peeter Pruusi kontole. Maratoni lõpuosas olnud Hansgrohe kiirenduskilomeetri võitis Peeter Tarvis. Finišisirgel oligi suurem motivatsioon võita Peeter Tarvisel.

Naiste arvestuses suutsid kaks tiitlipretendenti - Liisa Ehrberg ning Grete Steinburg -  sõita üksteisel nägemisulatuses kuni Keava mägedeni, sealtmaalt suutis Ehrberg vahe sisse teha ning sarnaselt Tarvisega kaitsta oma tiitlilt.

Hawaii Express Estonian Cup sarjas jätkab üldliidrina ning Hansgrohe kiirenduskilomeetri

särgihoidjana Erki Pütsep, Europark mäekuninga ning Premium7 aktiivseima ratturi särgid on järgmise etapini Peeter Pruusi valduses.

Naiste üldliidrina ja Hansgrohe kiirenduskilomeetri särgi hoidjana jätkab Kelly Kalm, hoolimata sellest, et täna tuli Hansgrohe kiirenduskilomeetri arvestuses alla vanduda Liisa Ehrbergile.

Tagasi üles
Back