Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Ajalooline sündmus: Otepääl toimub 2018. aastal kahevõistluse MK-etapp

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Eesti mulluse hooaja parim kahevõistleja Kristjan Ilves. | FOTO: Nordicfocus

Rahvusvaheline Suusaliit (FIS) kinnitas kahevõistluse eelolevate hooaegade kalendrid, millest leiab ka 2017. aastal Tehvandi spordikeskuses toimuva kontinentaalkarikasarja etapi ja 2018. aastal esmakordselt Eestis toimuva kahevõistluse maailmakarikasarja etapi.

Eesti Suusaliidu peasekretär Tõnu Seili sõnul on kahevõistluse MK-etapi korraldusõiguste saamine tunnustus Eesti kahevõistlejatele ja eelnevate suurvõistluste korraldajatele Otepääl.

«Maailmakarikasarja etapi Eestis korraldamisest on kahevõistlejad unistanud aastaid ning nüüd on see teoks saamas. 2017.aasta jaanuaris Otepääl toimuv kahevõistluse kontinentaalkarikasarja etapp on heaks proovikiviks mõlemat etappi korraldavale meeskonnale ja Tehvandi spordikeskusele ning usun, et kahevõistluse MK-etapp saab läbi viidud sama kõrgel tasemel, kui senised murdmaasuusatamise etapid,» lausus peasekretär.

«Need suurvõistlused seavad täiendavad nõudmised ka võistluskohale - Tehvandi suusahüppetornile, mis saab juurde hoovõturaja külmutuse. Selline täiendus pikendab sügisel ja kevadel oluliselt mäe lahtiolekut ning annab suurema stabiilsuse võistluste korraldamisel. Lisaks suurendavad maailmakarikasarja etapi toimumine ja jääraja lisandumine Tehvandi suusahüppemäel kindlasti spordikeskuse tuntust ja Otepääl treenida soovivate välissportlaste arvu. Boonusena korraldatakse koos meeste MK-etapiga 2018. aastal Otepääl esimest korda FISi ajaloos ka naiste kontinentaalkarikasarja etapp,» ütles Seil.

2015/2016 hooajal oli Eesti kahevõistlejatest edukaim Kristjan Ilves, kes lisaks kolmandale juunioride maailmameistrivõistluste pronksile teenis punkte nii maailmakarikasarjas kui ka kontinentaalkarikasarjas. MK-punkte teenisid lisaks Ilvesele veel Kail Piho ja Han-Hendrik Piho.

Tagasi üles