Saada vihje

Orienteerumise MMi võistlusmaastikud on Tartu, Rõuge, Viljandi ja Elva-Vitipalu

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Kadi Parts
Copy
Lauri Sild ja Evely Kaasiku.
Lauri Sild ja Evely Kaasiku. Foto: Meelis Toom

2017. aasta juulis Eestis toimuvate orienteerumise maailmameistrivõistluste võistlusmaastikud on Tartus, Rõuges, Viljandis ja Elva-Vitipalu metsades.

«Orienteerumise eripära on see, et hoitakse pikalt saladuses, kus võistlus täpselt toimub. See on vältimaks, et sportlane teaks, mis teda täpselt ees ootab,» sõnas orienteerumise maailmameistrivõistluste peakorraldaja Markus Puusepp. «Täna, aasta enne võistluste toimumist, saame natuke saladuseloori kergitada,» lisas ta.

«Individuaalne sprindivõistlus toimub Tartus ja sprinditeade Viljandis. Tavaraja võistlus, mis on ligi pooleteise tunnine katsumus, toimub Rõuges. Viimased kaks päeva, lühirada ja teade, toimuvad Nõo vallas Vitipalus, mis on paljudele tuntud ka kui Tartu maratoni viimaste tõusude lõik,» ütles Puusepp.

Eesti sportlastele annavad kodumaastikud eelise, kuid üksnes sellele ei saa lootma jääda. «Kindlasti on Eesti orienteerujatele maastiku tundmine eelis, kuid ega tipus midagi niisama ära anta. Ettevalmistus tuleb tavapärane,» sõnas Lauri Sild.

«Eestis on maastiku läbitavus keskmisest tihedam ja aeglasem. Siin puuduvad ka kivid ja kaljud, mida mujal maailmas on oluliselt rohkem. Välisvõistlejatele, kes on harjunud veidi teistsugusel maastikul orienteeruma, võib see probleeme tekitada,» selgitas ta.

Eesti parima naisorienteeruja Evely Kaasiku sõnul pöörab ta järgmist aastat silmas pidades tähelepanu vaimsele tugevusele: «Minu puhul on kindlasti väga oluline vaimne ettevalmistus. Kodus toimuval võistlusel on tähelepanu suurem ja ka endal on ootused mõnevõrra suuremad.»

«Meil on mitmeid lootustandvaid sportlasi ja maailmameistrivõistlused on suurepäraseks võimaluseks ennast realiseerida. Korraldajatena ootame kindlasti ka medalit,» ütles Eesti orienteerumisliidu juhatuse liige Sixten Sild

Orienteerumise maailmameistrivõistlustel osalevad 40-50 riigi koondised kõikidelt mandritelt ning viimati Šotimaal toimunud MMi alusel oodatakse televisiooni otseülekannete näitamist kümnes riigis Põhjamaadest USAni. Võistlusradade planeering ning tänapäevane tehnika lubavad ka pealtvaatajail võistlusi kohapeal mugavalt suurelt ekraanilt jälgida.

Tagasi üles