Eesti U20 korvpallikoondis alistas kindlalt Gruusia

Korvpall.
Korvpall. Foto: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Paides peetud kontrollmängus võitis noormeeste U20 korvpallikoondis täna Gruusia eakaaslasi 90:66 (30:18, 29:25, 21:11, 10:12).

Paides E-Piima Spordihoones toimunud kohtumine ei alanud Eesti jaoks soodsalt, kui Levan Maskhulia viske järel olid külalised ees 5:15. Siim-Markus Post tabas seejärel kaks kaugviset ning Taavi Jurkatamm lähemalt ning Eesti oli ees 13:12. Veerandaja lõpuks oli tänu Eesti mitmekülgsele rünnakule juba 12 punktiga peal ja sama rütm jätkus kolmandal veerandil.

Kolmandal veerandil võõrustajad jalga sirgeks ei lasknud ning panustasid senisest enam kaitsesse - Gruusiale vaid 11 punkti. Ka neljandal veerandil oldi kaitses tubli, kuid enam ei õnnestunud ka oma rünnak sedavõrd nagu esimesel 30 minutil. Lõpuks niisiis 90:66 võit.

Taavi Jurkatamm tõi 16 punkti, Karl-Robin Jürjens lisas 13 silma. Gruusia poolel tõi Levan Maskhulia 16 silma.

Uuesti kohtuvad meeskonnad neljapäeva hommikul.