Tanel Leok võidutses Sõmerpalu staadionikrossil

Superfinaali start

FOTO: Rauno Kais

Eile õhtul sõideti Võrumaal Sõmerpalus üheksandat korda rahvusvaheline staadionikross Väino Leoki karikale, kus kolmandat aastat järjest võidutses Tanel Leok, kellele oli see ühtekokku neljandaks korraks raske hiigelkarikas pea kohale tõsta.

Tanel Leok (KTM, Sõmerpalu MK) asus võistlust juhtima juba stardist. Teda seiras alguses klubikaaslane ja ühtlasi ka õpilane Karel Kutsar (KTM), kuid ta kukkus kolmandal ringil ning langes võistlejaterivi lõppu.

Seejärel oli Leoki suurimas ohustajaks Harri Kullas, kes sai isegi liidrile kõrvale, kuid Leok suutis kodurajal külma närvi hoida ja napi sekundilise eduga sõidu võita. Kolmanda koha peal sõitis terve sõidu Gert Krestinov (Honda, Motoextreme), kellele Priit Rätsep (Honda, PMC Honda Racing) tuli küll lõpu poole kõvasti järgi, kuid lõpus oli noorte meeste vahe siiski tugev sekund. Esikuuikusse sõitsid end veel Aigar Leok (Yamaha, Sõmerpalu MK) ja Kutsar.

Tanel Leokile, kes võitis Väino Leoki rändkarika esimest korda aastal 2008, oli see neljas kord, kui suur ja raske võidukarikas pea kohale tõsta. Vahepealsetel aastatel võitsid karika sellised krossimaailma nimed nagu Antonio Cairoli (2 korda) ja Jevgeni Bobrõšev (3 korda).

Tagasi üles
Back