Eelvaade: Eesti meistrivõistlused toovad starti kergejõustiku koorekihi

Ksenija Balta asub nädalavahetusel jahtima kolme kulda

FOTO: Tairo Lutter

Saabuval nädalavahetusel asuvad Eesti kergejõustiku meistrivõistlustel starti Rio olümpiamängude koondislased, samuti värskelt Amsterdami Euroopa meistrivõistlustelt saabunud ning ka järgmisel nädalal juunioride maailmameistrivõistlustel startivad sportlased.

Meie parimatest kiirjooksjatest hakkavad meistritiitleid püüdma olümpiakoondislane Rasmus Mägi (TÜ ASK), kes on stardinimekirjas nii 400 m kui 400 m tõkkejooksus. Oma põhialal konkureerib Mägi meie teise olümpialase, Jaak-Heinrich Jagoriga (Tartu SS Kalev), ilma tõketeta 400 m distantsil asub tiitlit kaitsma Eesti rekordiomanik Marek Niit (KJK Saare). Niit on lisaks ka 100 ja 200 m jooksu stardinimekirjas. Meeste 110 m tõkkejooksus jätkab oma teekonda 14 sekundi piiri alistamiseni Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev). Konkurentsi tuleb talle taas pakkuma mullu noore kolleegi eest tiitli napsanud Andres Raja (KJK Lõunalõvi).

Rasmus Mägi pärast EMi poolfinaali. Foto:

FOTO: Tairo Lutter

Kiireimatest naistest leiab stardinimekirjadest 100 ja 200 m jooksu Eesti rekordinaise Ksenija Balta (Tallinna SS Kalev), kes on üles antud mõlemal nimetatud distantsil ning ka kaugushüppes. 100 m distantsil püüab Baltale oma parimaga vastata Maarja Kalev (TÜ ASK). 200 m distantsil konkureerivad Baltaga 7-võistluses olüpiakoondisesse kvalifitseerunud Grit Šadeiko (TÜ ASK) ning poole staadioniringi Eesti naiste kõigi aegade edetabeli teist tulemust hoidev Maris Mägi (TÜ ASK). Maris Mägi püüab meistritiitlit lisaks 400 m tõketeta ning ka tõketega distantsil. Naiste 100 m tõkkesprindis tuleb tiitlit kaitsma Grit Šadeiko. Oma viimase kontrollstardi teeb siin ka juunioride MMiks valmistuv Kreete Verlin (SK Fortis).

Grit Šadeiko teeb kaasa ka kaugushüppes, kus lisaks temale ja Baltale on stardinimekirjas veel viis naist, kel isiklik rekord on üle kuue meetri.  Naiste kõrgushüppes on stardis meie kõik kolm parimat kõrgushüppajat isiklike rekorditega üle 1.90. Oma üheksandat suvist Eesti meistritiitlit püüab Anna Iljuštšenko (TÜ ASK). Eleriin Haas (SK Altius) on seni kogunud kolm suvist Eesti meistritiitlit. Grete Udras (Audentese SK) pole seni välitingimustes meistritiitlini jõudnud.

Grit Šadeiko (paremal) Amsterdami EMil. Foto:

FOTO: Tairo Lutter

Meeste hüppealadel ootame haaravat konkurentsi  Robin Noole (SK Elite Sport) ja Sander Moldau (KJK Vike) vahel.  Mõlemal on tänavusuvine tippmark 5.15. Siiski, olulisem kui tänavune tiitel on neile meestele järgmisel nädalal toimuv juunioride MM, mistõttu on on Eesti MV heaks kontrollstardiks. Teivashüppesektoris näeme ka kümnevõistluse Eesti meistrivõistlusteks valmistujaid - Ramo Kaske (SK Leksi 44), Rauno Liitmäed (KJK Saare) ja Taavi Tšernjavskit (SK Elite Sport).  

Heitealadel stardib koguni kuus Rio olümpiakoondislast ning lisaks veel kaks sportlast, kelle hooaja tähtsaim võistlus oli hiljuti lõppenud Amsterdami EM. Meeste kettaheites püüab oma 12-ndat meistritiitlit Gerd Kanter (Tallinna SS Kalev), esimest aga Martin Kupper (SK Audentes).

Meeste odaviskes on stardis meie kõik kolm parimat: Risto Mätas (Audentese SK), Tanel Laanmäe (SK Viraaz) ja Magnus Kirt (Tallinna TÜ SK). Naiste samal alal stardib soosikuna Liina Laasma (SK Saarde). Meeste kuulitõukes peab EM-koondislane Kirsto Galeta (KJS Sakala) meistritiitli püüdmiseks jagu saama hooaja edetabelijuhist Raigo Toompuust (TÜ ASK). Sarnaselt meeste teivashüppega näeb ka kuulitõukesektoris meie kahte parimat juuniori - Kert Piirimäed (Koigi KJK) ja Jander Heili (KJS Sakala), kes vanuseklassi maailmameistrivõistluste eel teevad laupäeval viimase kontrollstardi. Naiste kuulitõukes püüab meistritiitlit ja hooaja tippmarki ala esinumber Kätlin Piirimäe (Koigi KJK).

Risto Mätas. Foto:

FOTO: Tairo Lutter

Kestvusjooksu aladel on kõrgetasemelist tulemust loota 3000 m takistusjooksus, kus stardis on Amsterdami EMi seitsmes mees Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev).  Lisaks 3000 m takistusjooksule tuleb Kivistik rajale ka 1500 m jooksus, kus konkurentsis tema treeningkaaslane ning mullune tiitlikaitsja Andi Noot (Tartu SS Kalev).

Naiste 800 m ja 1500 m distantsil püüab meistritiitleid samuti Amsterdami EM-koondislane Liina Tšernov (SK Jooksupartner).

Laupäevane võistluspäev algab Kadrioru staadionil kell 16, pühapäeval alustatakse tund aega varem.

Tagasi üles