Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Spordikohtu otsus mattis venelased lõplikult

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Julia Stepanova | FOTO: Elena Sobol/Sputnik

Rahvusvaheline Spordiarbitraaž (CAS) jättis jõusse Venemaa kergejõustiklastele määratud karistuse, mis tähendab, et idanaabrid Rio olümpiamängudel ei võistle.

68 Venemaa sportlast pöördusid ühiskaebusega CASi poole, lootes, et spordikohus tühistab Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) määratud võistluskeelu. Eile tehtud otsus jättis Venemaa kergejõustiklaste võistluskeelu aga jõusse. See tähendab, et Rios näeb võistlemas vaid mõnda üksikut Venemaa atleeti, kellel on individuaalselt IAAFilt luba neutraalse sportlasena olümpiamängudel osaleda. Nendeks sportlasteks on kaugushüppaja Darja Klišina ja keskmaajooksja Julia Stepanova.

«See on kurb, aga reeglid on reeglid. Dopinguprobleem kergejõustikus on väga tõsine ning tõsiasi, et reegleid on võimalik rikkuda, hirmutab väga paljusid inimesi,» rääkis valitsev 100 ja 200 m jooksu olümpiavõitja Usain Bolt.

Venemaa üks kuulsamaid kergejõustiklasi, teivashüppaja Jelena Isinbajeva, nimetas kohtuotsust kriminaalseks. «Aitäh, et matsite just kergejõustiku maha,» ütles Isinbajeva, kelle hinnangul juhindus kohtuotsus poliitilisest käsust.

IAAFi presidendi Sebastian Coe' sõnul jätkatakse Venemaaga töötamist, et juba järgmistel võistlustel oleks võimalik selle riigi sportlastel rahvusvaheliselt võistelda. «See pole võiduka avalduse päev. Ma ei kandideerinud presidendiks seetõttu, et takistada sportlastel võistlemist. Pärast Riot jätkab IAAF tööd Venemaaga, et kehtestada puhas ja turvaline keskkond sportlastele, et nad saaksid naasta rahvusvahelistele võistlusareenidele.»

Venemaa kergejõustikku puudutav dopinguskandaal sai alguse möödunud aasta novembris, kui Rahvusvaheline Antidopinguagentuur (WADA) avaldas raporti, mille kohaselt oli doping Venemaa sportlaste seas laialt levinud ning sealjuures riiklikult rahastatud. IAAF määras seejärel venelastele rahvusvahelistel võistlustel osalemise keelu. Möödunud kuul andis IAAF küll võimaluse venelastel oma puhtust neile tõestada, kuid rahvusvaheline alaliit rahuldas vaid kaugushüppaja Klišina soovi olümpiamängudel osaleda. Stepanova sai loa Rio mängudel võistelda tänu koostööle WADA-ga.

Tagasi üles