Caspar Austa võitis Vormsi rattamaratoni

Silver Tabo
Caspar Austa võidufiniš.
Caspar Austa võidufiniš. Foto: Kadi Saviir

Eile jätkus Lääne-Eesti maastikurattasari Vormsi V rattamaratoniga, mille võitis Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi liige Caspar Austa.

Vormsil toimunud sarja neljandal võistlusel osales 370 ratturit. 45,5 km pikkusel põhisõidul osales 178 ratturit. Lühemal ehk 25,5 km pikkusel distantsil aga 139 ratturit. Lisaks sõitis lastesõitudel 53 väikest rattasõpra.

Põhisõidu pika distantsi võitis Vormsil Caspar Austa (TÜASK) ajaga 01:29.55. Järgmised kolm sõitjat said seejuures kirja sama aja 01:30.09, kelleks olid Joonas Maanurmne (VeloplusTorq Pro Team), Kristo Sepp (Redbike/Hiieko) ja Rivo Pajur (VeloplusTorq Pro Team). Parim naine põhisõidu pikal distantsil oli Tatjana Dobolina (Spordipartner) ajaga 1:41.48. Teise koha sõitis naistest välja Gerda Algre (Jalgrattaklubi Paralepa) ning kolmandana finišeerus Kadri Kangur (Tervisesport).

Põhisõidu lühemal distantsil sõitis pikalt eest ära hilisem võitja Rait Ärm (Porter Racing) ajaga 54.25, teiseks tuli Rando Marten Evendi (Porter Racing) ja kolmandaks Lauri Tamm (KJK). Parim naine lühemal distantsil oli Kädi Raadla (Suusaklubi Sula) ajaga 01:01.06.

Järgmine etapp toimub 20. augustil Hiiumaal, kui sõidetakse Hiiumaa V rattamaraton. augustil.