Tanel Leok lõpetas Belgia MM-etapi kümnenda kohaga

MXGP start Belgias Lommeli krossirajal.

FOTO: Erakogu

Motokrossi maailmameistrivõistluse neljateistkümnes etapp toimus ränkraskel Lommeli krossirajal Belgias. Parima eestlasena sai Tanel Leok MXGP klassis kõrge kümnenda koha. MX2 klassis tegi hea võistluse Karel Kutsar, kes lõpetas 16. kohaga.

MXGP klassis võis eilse kvalifikatsiooni põhjal eestlastest parimaid tulemusi oodata Priit Rätsepalt ja Tanel Leokilt, kuid kummagi mehe esimese sõidu algus ei olnud kõige parem. Leok oli avaringil 20. koha piirimail ja Rätsep koguni 30. kohal. Paari ringiga olid aga mehed juba rajal koos ja hakkasid kõvasti kohti parandama. Sõidu keskel olid Leok ja Rätsep 12. ja 13. kohal.

Seejärel möödus Leok Jevgeni Bobrõševist, kuid Rätsepal see ei õnnestunud ja ta jäi venelase seljataha. Mõned ringid hiljem Rätsep kahjuks kukkus ja seejärel katkestas sõidu. Leok jätkas heas tempos ja lõpuks õnnestus tal üheksandaks tõusta. Punktikohale jõudis veel meie meestest Harri Kullas, kes oli 17. Sõidu võitis Maximilian Nagl, teine oli Shaun Simpson ja kolmas Kevin Strijbos.

MXGP klassi teises sõidus osutus Eesti parimaks taas Leok. Pärast kehva starti alustas ta kiirelt kohtade parandamist ja tõus esikümnesse näis käeulatuses. Kahjuks ei pääsenud ka Leok väikesest eksimusest, kaotas mitmeid kohti ja langes korraks 16. kohale. Sõidu lõpus oli ta aga taas tugev ja ta tõusis 11. kohale.

Paremuselt teine eestlane oli Gert Krestinov, kes ühtlase sõiduga tõusis lõpuks 15. positsioonile. Harri Kullas ja Priit Rätsep katkestasid sõidu. Sõidu võitis Tim Gajser, teisena lõpetas Antonio Cairoli ja kolmandana Strijbos.

Etapi kokkuvõttes teenis Leok kõrge kümnenda koha. Krestinov oli 20., Kullas 22. ja Rätsep 28. Etapi võitis pärast üheksa-aastast vaheaega Strijbos, teise koha sai Nagl ja kolmanda koha Cairoli. MMi üldarvestuses on Leok 152 punktiga 16. kohal. Liider on 607 punktiga Gajser. 

MX2 klassis tegi Karel Kutsar juba laupäevases kvalifikatsioonis väga hea sõidu, saades 13. koha. Esimeses põhisõidus tegi Kutsar suurepärase stardi ja avakurvis oli ta koguni kolmandal-neljandal kohal. Avaringi lõpuks oli Kutsar esikümne piiril. Järgnevatel ringidel võttis eestlane üles väga kõva hoo ja tõusis vahepeal koguni kaheksandale kohale.

Sõidu lõpus muutusid vihma tõttu olud rajal väga raskeks ja ka väsimus hakkas Kutsarit kimbutama ning mõned konkurendid pääsesid seetõttu temast mööda. Eestlane lõpetas siiski sõidu kõrgel 11. kohal, mis on tema karjääri parim. Hardi Roosiorg oli kogu sõidu kolmandas kümnes ja lõpuks saigi 23. koha. Sõidu võitis britt Max Anstie, teise koha sai bulgaarlane Petar Petrov ning kolmanda prantslane Benoit Patuerl.

MX2 klassi teises sõidus sai Kutsar unelmate stardi, esimestes kurvides oli ta lausa kolmandal kohal. Kahjuks oli Kutsaril kogu püssirohi läinud esimesse sõitu ja teises sõidus ta nii head kiirust enam näidata ei suutnud. Sõidu lõpetas ta 17. kohal, kohe tema seljataga tuli finišisse elu parima sõidu teinud Roosiorg. Sõidu võitis Anstie, teisena lõpetas Jeremy Seewer ja kolmandana Dylan Ferrandis.

Etapi kokkuvõttes teenis Kutsar 16. koha. Hardi Roosiorg oli 21. Etapi võitis Anstie, teine oli Seewer ja kolmas Petrov. Sarja üldarvestuses tõusis Kutsar 43 punktiga 26. kohale, Roosiorg on nelja punktiga 49. kohal. Sarja liidrina jätkab 597 punktiga tänase etapi vahele jätnud Jeffrey Herlings. 


Tagasi üles
Back