Nii võib kuulda kohalikke olümpiamängude suunas kriitikat tegemas – kogu olümpiale kuluvat raha läheks majanduskriisis vaevleval Brasiilias hoopis mujal vaja. Samas on kõige selle juures kohalikud väga mures, et milline pilt jääb linnast ja olümpiamängudest välismaalastele.
Seega ongi üsna tavapärane, et kohalikud on küll suursündmuse suhtes kriitilised, kuid külastajatelt oodatakse, et nemad ikkagi kiidaksid kõike toimuvat. Nii on tavapärane, et välismaalastelt uuritakse poes, söögikohas, tänaval ja isegi apteegis olümpialt saadud elamuste kohta. Loomulikult tahetakse ka teada, kuidas külalisele ikka Rio meeldib.
Siinkohal saab olla aga ainult üks vastus, sest küsimus küsitakse alati ootuses, et sealt tuleb positiivne vastus. Nii on Rio elanikud ehk cariocad seisukohal, et nemad võivad kõike toimuvat kritiseerida, kuid välismaalastelt samasugust kriitikat kuulda ei taheta. Seega tulebki ajada pöial püsti ja naerata ning öelda, et kõik ongi hästi.
Samas tuleb tõdeda, et inimesed on Rios abivalmid ja nii on ka rõõmsameelsele ning sinusse hästi suhtuvale inimesele keeruline selgitada, et nii mõnigi asi võiks tegelikult olla parem.
Rio olümpiamängud lähenevad lõpule ning nii hakkavad ka vapramadki murduma. Need, kes vahepeal murdusid, hakkavad nüüd taas töökorda saama.
Rios on küll parasjagu talv ja iga päev ei ole kõrgete temperatuuridega hiilata, kuid siiski võib mõnel päeval kraadiklaas näidata ikka tunduvalt üle 30 kraadi. See aga tähendab, et lõunamaadele omaselt tuleb suurel võimsusel tööle panna kõik konditsioneerid.