CAS sekkus teemasse India sprinteri Dutee Chandi pärast, kes sai 2014. aastal võistluskeelu, sest põrus sootestis ja pidi vahele jätma nii Briti Ühenduse mängud kui ka Aasia mängud. Chand kaebas IAAFi kohtusse ja sai seal võidu. CAS tühistas Chandi võistluskeelu, käskis IAAFil oma vastavad hüperandrogenismi reeglid kahe aasta jooksul üle vaadata ja praegu sellekohased reeglid ei kehtigi.
CASi väitel ei suutnud IAAF toona tõestada testi valiidsust ega ka väidet, et kõrge testosteroonitase naistele üldse eelise annab. Kohus andis IAAFile teaduslike tõendite esitamiseks aega 2017. aasta juulini. Vastav reegel lubas naistel võistelda siis, kui nende testosterooni tase on alla kümne nanomooli liitri kohta.
Praegu on seega nii-öelda reegliteta periood ja kui konkurendid kardavad, et ei saa Semenyale jooksurajal mingi nipiga vastu, siis teised pelgavad, et tema head tulemust võivad jutud Semenya soo kohta taas varjutama hakata.
Kui pärast 2009. aasta tiitlit pole Semenya enam kuldse tabamuseni jõudnud (2011. aasta Daegu MMil võitis ta hõbemedali ja hõbeda sai ta kaela ka 2012. aasta Londoni OMil), siis Rio OMi aastat on ta alustanud suurepäraselt ning on 800 meetris kindel kullafavoriit. Peale 800 meetri on Semenya täitnud olümpianormi ka 1500 meetris ja 400 meetris. Tehes seda seejuures Lõuna-Aafrika meistrivõistlustel ühel päeval.
Suurbritannia jooksukuulsus Paula Radclifee ütles hiljuti, et «kui Semenyale on Rios kuld garanteeritud, siis pole see enam sport». Hiljem proovis ta öeldut pehmendada, väites, et osa jutust läks tõlkes kaduma: «Mida ma öelda soovisin, oli see, et olukord on keeruline ja kuidas leida selline lahendus, mis kellegi tundeid ei riivaks.»