Eesti sprinditeatevõistkond tuli MMil kaheksandaks

Silver Tabo
Eesti tudengite võistkond.
Eesti tudengite võistkond. Foto: Kerstin Uiboupin

Orienteerumises teenis Eesti tudengite sprinditeatevõistkond Ungaris üliõpilaste MMil 24 riigi võistkonna seas kaheksanda koha. Võistkond jooksis koosseisus Evely Kaasiku, Raido Mitt, Sergei Rjabõshkin ja Sigrid Ruul.

Avavahetusest tuli Evely Kaasiku liidrina koos Ungari esindajaga. Raido Mitt lõpetas oma vahetuse kuuendal kohal, 43 sekundit hiljem liidriks tõusnud Suurbritanniast. Sergei Rjabõškin saabus vahetusalasse üheksandal positsioonil, 2.07 pärast liidrit. Kusjuures Suurbritannia oli selles vahetuses suurendanud oma edu lähima jälitaja ehk Norra ees juba 1.09 peale. Sigrid Ruul tegi ankruetapil tugeva soorituse ja tõstis võistkonna lõpuks kaheksandaks, kaotades võitjale 2 minuti ja 30 sekundiga.

Võit läks 50-sekundilise eduga jälitajate ees brittidele, hõbeda teenisid tšehhid ja pronksi norralased.

Homme võisteldakse lühirajal, stardid algavad Eesti aja järgi kell 11. Võistlustel saab silma peal hoida siit.