Olümpia algas Rootsi võiduga

Silver Tabo
Nilla Fischer (nr 6) Rootsi - Lõuna-Aafrika vahelises kohtumises väravat löömas. Foto: SCANPIX

Rio olümpiamängude jalgpalliturniiri avamängus võitis Rootsi naistekoondis 1:0 Lõuna-Aafrika ametikaaslasi. Eurooplaste poolt märgiti väravalööjaks kogenud keskpoolkaitsja Nilla Fischer.

Olenemata esimesest mängust sel turniiril omasid võimalusi mõlemad pooled. Seejuures käis esimesel poolajal rootslasest ründaja Sofia Jakobssoni löögiüritus koguni latis. Heast küljest näitas end aga Lõuna-Aafrika väravavaht Roxanne Barker, kes tõi sisuliselt ristnurga poole teel olnud palli ülemisest nurgast ära. Teisel poolajal jätkus aktiivne tegutsemine Jakobssoni poolt, kuid Barker oli alati ees. Siiski suutsid rootslannad 76. minutil Nilla Fischeri soorituse toel juhtima minna ja mängu ka võita.

Järgmises mängus kohtub Lõuna-Aafrika laupäeval Hiinaga, Rootsile astub vastu olümpiamängude korraldajamaa Brasiilia.