Hispaania võitis ülekaalukalt Prantsusmaad

Jose Manuel Calderon (vasakul) ja Sergio Llull rõõmustamas poolfinaali edenemise üle. Foto: SCANPIX

Rio olümpiamängude meeste korvpalliturniiri teises veerandfinaalis võitis äärmiselt ühekülgseks kujunenud kohtumises Hispaania 92:67 Prantsusmaad. Kui esimese veerandaja võitsid hispaanlased vaid kolme puntiga (19:16), siis poolajaks juhtisid nad juba 13 silmaga. Teisel poolajal jätkati mängu Nikola Mirotici dikteerimisel, kes tabas täna lausa viis kaugviset. Nii jõudis Hispaania nelja parema sekka, kus neil midagi kerget loota ei ole, sest vastane selgub paarist Argentiina - USA.

Kohtumise parimana viskas hispaanlane Nikola Mirotic 23 punkti, Guillermo Hernangomez lisas 18 silma. Prantslaste resultatiivseimaks kujunes 14 punktiga Tony Parker, keda toetasid Nando de Colo ja Joffrey Lauvergne vastavalt 13 ja 12 silmaga.

Hispaania ja Prantsusmaa on viimastel aastatel omavahel küllaga tähtsaid asju klaarinud, sest kahel viimasel EMil on vastamisi mindud poolfinaalis. Kui 2013. aastal jäi lisaaja järel 75:72 peale Prantsusmaa, keda vedas 32 punkti visanud Tony Parker, siis mulluses poolfinaalis oli jällegi lisaajal 80:75 parem Hispaania. Tolles kohtumises oli üleplatsimees 40 punkti visanud ja 11 lauapalli võtnud Pau Gasol. Ühtlasi tuli Prantsusmaa 2013. aastal ning Hispaania 2015. aastal Euroopa meistriks.

Olümpiaturniiril jäi Prantsusmaa esimeses alagrupimängus üllatavalt kindlalt 66:87 alla Austraalilale. Seejärel alistati 88:60 Hiina ning põnevusmängus 76:75 ka Serbia. Venetsueelast oldi paremad 96:56 ning viimases kohtumises oldi USA vastu ülilähedal lisaajal, kuid kaotati 97:100.

Hispaania sattus A-alagrupis katastroofi lävele, kui kaotas avamängu 70:72 Horvaatiale ja seejärel ka teise kohtumise 65:66 Brasiiliale. Nigeeriast oldi paremad 96:87 ja seejärel köeti Leedule 109:59 saun. Viimases alagrupimängus oldi samuti kindlalt 92:73 paremad Argentinast.