Selgusid Võrumaa staadionijooksusarja parimad

Silver Tabo
Jooksjad 5000 meetri distantsil.
Jooksjad 5000 meetri distantsil. Foto: Võrumaa spordiliit

Neljapäeval peeti Võrumaa staadionijooksusarja viimane etapp, mille pikima, 5000 meetri distantsi võitsid Ivar Ivanov ja Johanna Ardel. Sarja koondarvestuses kuulus meestest esikoht KJK Lõunalõvi esindajale Ivanovile ning naistest spordiklubi ProRunner esindajale Maigi Vaiklale.

Viimasel etapil oli kavas kolm distantsi. 300 meetrit võitis Martin Paakspuu ajaga 37,94 ja Kristel-Liis Jõendi Jõendi 45,79ga. 800 meetri distantsil osutusid parimateks Eno Lukk 2.09,13ga ja Sirelin Punt 2.50,01ga. 5000 meetri jooksu võitis meestest Ivar Ivanov ajaga 15.43,9. Anti Puustus kaotas talle 6 sekundiga. Naistest võitis sama distantsi Johanna Ardel ajaga 18.45,8, vahendab Jooksuportaal.ee.

Pikkade distantside arvestuses võitis meestest Võrumaa staadionijooksude sarja (arvesse läks 8 jooksust 6 paremat) Ivar Ivanov 3976 punktiga. Järgnesid Eno Lukk 2805 punktiga ja Margus Lehtna 2594 punktiga. Naistest tuli esimeseks Maigi Vaikla 3266 punktiga. Neljal etapil kaasa teinud Johanna Ardel sai teise koha 3028 punktiga ja Consuelo Laanemäe Räim kogus kolmandana 2491 punkti.

Lühikeste distantside arvestuses kogusid hooaja kokkuvõttes kõige rohkem punkte meestest Andrus Mutli (3351), Märt Kuus (2566) ja Margus Helm (2489). Naiste parim oli Kristel-Liis Jõendi 4597 punktiga.