Postimehe otsepilt: Kahe Silla jooks toob starti Eesti jooksutipud

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks eelmisel aastal.

FOTO: Kahe Silla klubi

Pärnus 16. korda toimuv Jüri Jaansoni Kahe Silla rahvajooks toob kahel päeval starti ligi neli tuhat spordisõpra, sealhulgas Eesti jooksjate paremiku ning tugevad külalised piiri tagant. Postimees teeb pühapäeval kell 12 algavast põhijooksust otseülekande.

Praeguse seisuga on end pühapäevasele jooksule kirja pannud äsja Rios olümpiamaratoni läbinud ja mullu Kahe Silla jooksu võitnud Tiidrek Nurme ning Rios Nurmet napilt edestanud Roman Fosti. Neile astuvad vastu Keeniast pärit, paar aastat tagasi Pärnus võidutsenud Ibrahim Mukunga Wachira, olümpiakogemusega 3000 meetri takistusjooksja Kaur Kivistik jt. Naiste arvestuses ennustatakse parimaks kahekordset New Yorgi maratoni võitjat ning Rio olümpiamaratoni 12. kohaga lõpetanud lätlannat Jelena Prokopcukat. Talle tulevad konkurentsi pakkuma Eesti parimaks peetav Liina Tšernov jt.

Nii Fosti kui Nurme on mõlemad rõhutanud, et tippude huvi poolest on Kahe Silla jooks Eesti tugevaima konkurentsiga.

«Plaanin pühapäeval tugevat jooksu, kuid enne pean veel olümpiamaratonist kuhjunud väsimuse välja saama. Praegu tunnen, et keha ei tööta veel päris nii nagu sooviksin,» tõdes Fosti, kel veel seni Kahe Silla jooksu võit auhinnakapist puudub.

«Vaadates startijate nimekirja ja tippude huvi, saab taas tõdeda, et Kahe Silla jooksust kujuneb ka tänavu Eestis kõige tihedama konkurentsiga rahvajooks,» märkis peakorraldaja Vahur Mäe. «Usutavasti näeme esmakordselt finišiprotokollis üle 2000 osaleja nime,» ennustas korraldaja.

Lisaks pühapäeval kell 12.00 startivale jooksule on end tänase seisuga kirja pannud  ligi 750 käijat kepikõndijat ja nii mõnedki ratastoolisõitjad.

Kahe Silla jooksu korraldab Pärnu Kahe Silla Klubi koos peasponsori Salomoni ning arvukate toetajate ja partneritega. Spordisündmuse algatajaks 2001. aastal oli teiste seas kahekordne sõudmise olümpiahõbe Jüri Jaanson, kes nägi mõttekaaslastega jooksus vahendit aidata korrastada Pärnu jõe kahe silla vahele jäävaid kallasradu. Tänaseks on mõlemad kaldad tervenisti läbitavad ning jõe äärde rajatud kergliiklusteed on väga populaarsed liikumisharrastajate seas.

Tagasi üles