Spordinädal 2016 – Eesti Lionite heategevuslik rattaretk

FOTO: EOK

Ees ootava spordinädala avalöögiks on 09.-11. septembril toimuv teine Eesti Lionite heategevuslik rattaretk. 

Seekordne retk stardib reedel, 9. septembril kell 14.30 Jõgeva raudteejaamast Tartu suunas, jõuab laupäeva õhtuks Maarja Külla ja lõppeb pühapäeva pealelõunal Tõrvandis. Retkega läbitakse Jõgevamaa, Tartumaa ja Põlvamaa. Etappidele kutsutakse kaasa sõitma ka marsruudile või selle lähedusse jäävaid üldhariduskoole. Retkele annab stardi ja ütleb head sõnad kaasa Eesti olümpiakomitee asepresident, Spordinädal 2016 patroon Jüri Tamm.

Kui 2015. a Spordinädala raames toimunud rattaretkega koguti raha suurperede lastele spordijalanõude soetamiseks, siis seekordse aktsiooni eesmärk on avaldada toetust ja koguda raha uue bussi ostmiseks Põlvamaal asuvale intellektipuudega inimeste tugikeskusele «Maarja Küla».

Eesti Lions Piirkonna eelmise hooaja kuberneri Heikki Koorti sõnul soovivad lionid propageerida heategevust ja hoolivust ja kutsuda selle sportliku retkega kõiki huvitatuid nautima tervislikke eluviise ning leidma igas päevas aega sportlikule tegevusele.

Jüri Tamme sõnul on Eesti Lionite algatus hea näide liikumisharrastuse jõust ja mõjust. «On väga tänuväärne, et lionid on valinud just spordinädala ja liikumisharrastuse ühiskonnas olevatele valukohtadele tähelepanu juhtimiseks ja sealsamas ka oma abikäe ulatamiseks. Soovin retkelistele turvalist teekonda, kindlat meelt ja vastupidavust ning et kõik plaanitu ka realiseeruks.»

Tagasi üles