Galerii: Nõukogude Liidu tšempion lehvitas paraolümpia avamisel uljalt Venemaa lippu

Ehkki Rahvusvaheline Paraolümpiakomitee määras Rios toimuvateks suvemängudeks kogu Venemaa olümpiakoondisele võistluskeelu, lehvis Venemaa sinipunavalge trikoloor ikkagi mängude avatseremoonial.

Venemaa lipuga marssis staadionile Valgevene delegatsiooni koosseisu kuulunud kergejõustiku riikliku treeningkeskuse direktor Andrei Fomotškin. Sportlaskarjääri tippsaavutuseks jäi Fomotškinil Nõukogude Liidu meistritiitel talitriatlonis, ta on pidanud ka Valgevene spordiministri asetäitja ametit. 

Kui rahvusvahelise paraolümpiakomitee ametnikud konfiskeerisid hiljem lipu ja kavatsevad arutada, kas määrata Valgevene koondisele teo eest mingi karistus, siis Valgevenes ja Venemaal tunnustati Fomotškinit kui rahvuskangelast. «Ta demonsteeris seltsimehelikku ja mehist käitumist,» lausus TVRi vahendusel Valgevene välisministeeriumi pressisekretär Dmitri Mirontšik.

Venemaa välisministeeriumi esindaja Maria Zahharova nimetas Fomotškinit kangelaseks, lipukandjale jagas tunnustust ka Venemaa kõrgeim võim. «See oli julge ja imetlust vääriv samm. Hindame sellist solidaarsusele viitava žesti kindlasti väga kõrgelt. Meie parasportlastelt võeti ebaõiglasel moel võimalus olümpial osaleda,» tsiteerib RT Kremli kõneisikut Dmitri Peskovi.

Tagasi üles