Noorteklasside purjetamise Eesti MV finaaletapp seilati avatuks vaikses tuules

, Eesti Jahtklubide Liit
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna alanud Pärnu Sügisregatil, mis klassidele Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 on EJL Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja viimaseks ja otsustavaks etapiks, said esimesed võistlussõidud peetud Pärnu lahel valitsenud nõrga tuule ning suvise soojuse tingimustes.

Kuigi tuult oli pigem napilt, piisas seda siiski kõigi tänaseks plaanitud kolme võistlussõidu edukaks läbiviimiseks. Noorimate klassis Optimist, kus 95 purjetajat sõidavad fliidisõidud kahe grupina, kasutas olusid kõige paremini ära ja läks kolme sõiduvõiduga liidriks Aleksander Kuusik (ROPK). Teisel kohal on lätlane Martin Atilla ja kolmandal tema kaasmaalane Eduards Plavins.

Zoom8 klassis oli avapäeval konkurentsitult parim Eesti MV sarja hetkeliider Jakob Haud (ROPK), järgnemas Mari-Ann Raud (TJK) teisel ning Hugo Rasmus Vaino (ROPK) kolmandal positsioonil.

Klassis Laser 4.7 võitis täna kaks sõitu ja oli ühes teine lätlane Robins Li Spats, kes on nende resultaatidega ka juhtima asunud. Teiselt realt leiame Keith Luuri (PJK) ning kolmas on Joosep Laus (SMS).

Optimistil on võistlejaid 95, Zoom8-l 31 ja Laser 4.7-l 19.

Võistlusformaat koosneb reedest pühapäeva ennelõunani merel toimuvast fliidisõitude seeriast ja pühapäeva pärastlõunal jahtklubi ees jõel lühirajal purjetatavast vaatemängulisest finaalsõitude seeriast. Finaalsõidud koosnevad hõbefinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja kuldfinaalist, kus võistlevad fliidisõitude seeria paremusjärjestuse 1.-3. koha omanikud ning hõbefinaali võitja. Kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht. Finaalsõitudele on võimalik ka kell 13:50 kuni 17:15 reaalajas kaasa elada Postimees Online otseülekande vahendusel, mida saab jälgida siin.

Laupäeval on fliidisõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval fliidisõidud algusega kell 11 ja finaalsõidud algusega kell 14.

Pärnu Sügisregati korraldab Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku üheteistkümnest regatist:

1) 21.-22. mai Jatkoluokkaregatta (Espoo, Soome) – klass 49er

2) 3.-5. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, Techno 293, RS:X, Formula

3) 11.-12. juuni FSRO Formula 18 & 49er Ranking (Helsinki, Soome) – klass 49er

4) 17.-19. juuni Eesti Balti Karikas (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula

5) 17.-19. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid RS Feva, 29er, F18

6) 15.-17. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er

7) 15.-17. juuli Kalev Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, Finn, 470

8) 5.-7. august F18 Põhjamaade meistrivõistlused (Tallinn) – klass F18

9) 26.-28. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Standard, 29er

10) 9.-11. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7

11) 16.-18. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, Finn, RS Feva, 29er, 470, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar. 

Tagasi üles