USAs võidutses Peiffer, eestlased jäid punktikohast kaugele

Daniil Steptšenko
Daniil Steptšenko Foto: Priit Simson

Laskesuusatamise MK-sari jätkub USAs Presque Isle’il, kus täna oli esimesena kavas meeste 10 km sprint. Oma karjääri kolmanda etapivõidu teenis sakslane Arnd Peiffer, eestlaste parimana sai Priit Viks 48. koha.

Viks tegi mõlemas tiirus ühe möödalasu ja kaotas võitjale 2.39,3. Pühapäevasesse jälitussõitu, kus saavad osaleda sprindi 60 parimat, pääses ka täna 56. koha saanud Daniil Steptšenko, kes eksis mõlemas tiirus ühel lasul ja kaotas võitjale 3.04,5.

Narusk jättis mõlemas tiirus üles kaks märki ehk pidi käima neljal trahviringil ja sai 62. koha, kaotust võitjale kogunes 3.27,0.

Esikoha sai mõlemas tiirus eksimatult tegutsenud sakslane Peiffer, edestades 15,9 sekundiga ühel lasul eksinud prantslast Martin Fourcade'i. Kolmanda koha sai lasketiirud puhaste paberitega läbinud venelane Ivan Tšerezov, kes kaotas Peifferile 36,4 sekundit. MK-sarja üldliider Tarjei Bø eksis täna püstitiirus ühel lasul ja pidi leppima 4. kohaga, ent kindlustas siiski üldarvestuses liidripositsiooni.

SÕIDU KÄIK:

-

Võistlus algas! Esimesena startis rootslane Björn Ferry.

-

Presque Isle'i etapil on suurimad muutused norralste leeris, kuna seal ei võistle Emil Hegle Svendsen, Ole Einar Bjørndalen ega ka Lars Berger, sakslastest ei võistle Presque Isle'is Michael Greis

-

Esimese eestlasena stardib täna Priit Viks, tema stardiaeg on 16:47. Kolm minutit hiljem alustab Daniil Steptšenko ning kell 16:58 stardib Priit Narusk.

-

Birnbacher tabab kõik märgid ja läheb esimese tiiru järel Stebleri ja Ferry ees liidriks

-

Windisch läbis ka teise tiiru puhaste paberitega ja tõusis teise tiiru järel liidriks

-

Tšerezov tabas ka teises tiirus kõik märgid ja läheb kaheksa sekundiga Windischi ees liidriks

-

Esimese tiiru järel tõuseb uueks liidriks Martin Fourcade, edestades Bød kaheksa sekundiga

-

Bø on teinud hullumeelse viimase ringi - kui teise tiiru järel kaotas ta Windischile 5,1 sekundiga, siis finišis edestab ta itaallast 18,1 sekundiga

-

Esimese tiiru järel läks uueks liidriks Arnd Peiffer, edestades 11 sekundiga Fourcade'i

-

Tšerezov jõudis finišisse ning edestab 9,5 sekundiga Bød

-

Narusk teeb esimeses tiirus kaks möödalasku

-

Viks tegi teises tiirus samuti ühe möödalasu ja on praegu 28. kohal, kaotades liidrile 1.25,9

-

Narusk läheb esimese tiiru järel hetkel 54. kohale, kaotust liidrile 1.23,5

-

Steptšenko tegi teises tiirus samuti ühe möödalasu ja läks praegu 37. kohale, kaotust liidrile 1.58,0

-

uueks liidriks teise tiiru järel tõusis Fourcade, edestades 12,7 sekundiga Tšerezovi

-

Peiffer on imelises vormis, sakslane tabas ka teises tiirus kõik märgid ja läheb Fourcade'i ees 22,4 sekundiga liidriks