Võit, mis annab suureks mänguks hea tunde

Eesti korvpallilahing Portugaliga.
Eesti korvpallilahing Portugaliga. Foto: AFP / Scanpix

Eesti korvpallikoondis alistas eile teisel poolajal tänu lennukale mängule Portugali 82:63, kuid EM-finaalturniirile see meeskonda lähemale veel ei aidanud. Ikkagi ollakse olukorras, kus laupäeval Tartus peetavas viimases kohtumises vajatakse Poola üle võitu ning seda veel võimalikult suure skooriga, et alagrupis teise koha saajate arvestuses mahtuda nelja parema hulka. Tuleb suur mäng!

Poolal oli seejuures eile hilisõhtul võimalus koduväljakul Valgevene alistamisega endale EMi pääse juba kindlustada.

Kuigi eile olid Eesti võidunumbrid suured, ei iseloomusta see tervet mängu käiku. Esimesel poolajal kasvas Eesti edu visalt. Tõeline hoog saadi sisse kolmandal veerandajal, kui Reinar Hallik – kes siis muu – tabas rünnakuaja viimasel sekundil raske kolmese ning järgmisel rünnakul lisas veel osavalt tagasihüppelt visates kaks punkti ja ka tabava vabaviske. Emotsioon oli üleval ja selle tuules purjetas kogu meeskond.